Nejlevnější nemusí být nejlepší, přesvědčil se Litvínov

Litvínov - Městský úřad v Litvínově řeší problém s firmou Stavan EU, která vyhrála výběrové řízení na rekonstrukci Ruské ulice. Po zimní přestávce měla práci dodělat, jednatel společnosti ale nereaguje na telefonní ani písemné urgence. Úplně stejná situace je v Mostě, kde ve stejnou dobu opustila firma dvě staveniště.

Firma rekonstrukci zahájila vloni v létě, v březnu se ale po ní slehla zem. „Firma přestala komunikovat na pevných linkách, na mobilech, neodpovídá na e-maily,“ potvrzuje místostarosta Litvínova Karel Linhart (Severočeši). Stejný problém řeší i magistrát v sousedním Mostě. Tam firma opustila hned dvě staveniště.

Na adrese, kde společnost Stavan podle obchodního rejstříku sídlí, je zamčeno a podle poštovní schránky to vypadá, že tu delší dobu nikdo nebyl. Podle udajů v rejstříku prošla firma insolvencí.

Městům se nelíbí, že veřejné zakázky mají jediné kritérium - nejnižší cenu. „I kdyby ta firma měla o korunu levnější nabídku, tak ji město musí vybrat,“ konstatuje předseda finančního výboru MÚ Litvínov Vlastimil Doležal. Podle primátora Mostu Vlastimila Vozky (SMM) potřebuje zákon o zadávání veřejných zakázek v tomto smyslu novelizovat.

Litvínov teď musí dokončit rekonstrukci s jinou firmou, Ruská ulice proto bude hotová nejdříve v létě.

Nahrávám video
Reportáž Petra Baraňáka
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Jihomoravská rada odvolala šéfa znojemské nemocnice, nezajistil prý chod interny

Jihomoravští radní odvolali ředitele znojemské nemocnice Miroslava Kavku. Podle hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) nezajistil chod interního oddělení, řekl po jednání radních novinářům. Vedením nemocnice pověřili radní Petra Liškáře, který má podle hejtmana zkušenosti například z kroměřížské nemocnice.
před 38 mminutami

Žena zadržená na Slovensku kvůli požáru ve zbrojovce bude převezena do Česka

Američanka zadržená na Slovensku v souvislosti s požárem haly pardubické zbrojovky bude ve čtvrtek předána do Česka. ČT to potvrdil mluvčí okresního soudu v Pardubicích Karel Gobernac. Žena před dvěma dny s vydáním souhlasila. Krajský soud v Bratislavě ji nejprve poslal po jejím zadržení na Slovensku do předběžné vazby. Pardubický soud pak zřejmě bude rozhodovat o uvalení vazby v Česku, dosud v případu poslal do vazby pět lidí.
10:59Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Dominanta nad Plzní má prvního kastelána a novou expozici

Zřícenina hradu Radyně ve Starém Plzenci u Plzně má poprvé v historii svého kastelána. Město získalo pozdně gotický strážní hrad postavený ve 14. století za vlády Karla IV. v roce 1920. Zříceninu, zdaleka viditelnou dominantu okolí, chce město za desítky milionů korun revitalizovat, už zadalo studii úprav. V letošní návštěvnické sezoně nabízí památka novou expozici.
před 18 hhodinami

Soud v poslední části kauzy Stoka zprostil dva podnikatele viny

Krajský soud v Brně v poslední části korupční kauzy Stoka opětovně zprostil obžaloby podnikatele Ivana Trunečku a Petra Kaláška. Žalovaný skutek podle soudu není trestným činem. V kauze šlo o ovlivňování zakázek v městské části Brno-střed. Verdikt není pravomocný, strany si ponechaly lhůty pro možné odvolání. Státní zástupce Petr Šereda řekl, že v kauze a na ni napojených větvích bylo dosud pravomocně odsouzeno 29 obžalovaných.
před 21 hhodinami

Případ týrání koček v oboře Březka míří k soudu

Státní zástupce podal obžalobu v případu týrání zvířat v oboře Březka u Kostelce u Křížků nedaleko Prahy. České televizi to potvrdil mluvčí státního zastupitelství Praha-východ Dalibor Šelleng. V případu odsouzení hrozí obžalovanému za trestný čin týrání zvířat až šest let odnětí svobody.
včeraAktualizovánovčera v 11:02

Úpravy rozptylové loučky v Brně vyvolaly odpor pozůstalých

Pozůstalým se nelíbí, že na rozptylové loučce Ústředního hřbitova v Brně začala správa hřbitova provádět úpravy. Vykácela už několik stromů a pokračovat bude budováním závlahového systému. Pozůstalí považují zásah do pietního místa za neetický a sepsali petici. Podle vedení správy hřbitova jsou stížnosti neopodstatněné, zásah do samotného pietního místa má být minimální.
včera v 07:29

Schránku s pokladem našli mezi kameny, teď si turisté rozdělí štědré nálezné

Královéhradecký kraj vyplatí 11,7 milionu korun dvěma turistům, kteří loni nedaleko Dvora Králové nad Labem na úbočí kopce Zvičina našli zlatý poklad. Téměř šest set mincí a šperků vážilo přes pět kilogramů, podle dosavadních zjištění zlato někdo do země ukryl zřejmě v období druhé světové války. Nález zpracovávají konzervátoři, koncem roku si ho bude moci prohlédnout veřejnost. Podle odhadů jsou v tuzemsku celkem až desetitisíce amatérských hledačů, s nimiž spolupracují i profesionálové.
včera v 06:00

Úřad ukázal mapu akceleračních zón. Je jich méně, než se původně plánovalo

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo mapu akceleračních zón pro obnovitelné zdroje energie, které mají v budoucnu urychlit výstavbu větrných a solárních elektráren. Napříč Českem jde o 94 oblastí, což je o 16 méně oproti původnímu záměru. Podle vládních představitelů jde zatím pouze o pracovní návrh, ke kterému se ještě mohou vyjádřit kraje, obce i veřejnost.
14. 4. 2026
Načítání...