TÉMA

Zelená klenba

Drážďanský soud uložil za vyloupení klenotnice Zelená klenba několikaleté tresty vězení
Za vyloupení drážďanské barokní klenotnice Zelená klenba (Grünes Gewölbe) v roce 2019 soud v saském hlavním městě uložil v úterý tresty několika let vězení. Pět ze šesti souzených mužů z nechvalně známého berlínského klanu Remmových poslal soud do vězení až na šest let a tři měsíce, jednoho osvobodil. Pachatelé se při loupeži zmocnili předmětů mimořádného historického významu. Hodnota šperků byla vyčíslena na 113 milionů eur (asi 2,7 miliardy korun). Větší část lupu se díky dohodě s obžalovanými podařilo do Drážďan vrátit.
16. 5. 2023Aktualizováno16. 5. 2023, 19:27|
Vyšetřovatelé v Berlíně našli větší část lupu z drážďanské Zelené klenby
Více než tři roky po vloupání do drážďanské barokní klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba) našli vyšetřovatelé větší část lupu v Berlíně. V noci na sobotu zajistili v německém hlavním městě jednatřicet částí kořisti, oznámily podle agentury DPA policie a státní zastupitelství. Zajištěné kusy byly v doprovodu speciálních policejních sil přepraveny do Drážďan.
17. 12. 2022Aktualizováno17. 12. 2022, 16:17|rp
Policie dopadla pátého podezřelého z drážďanské krádeže klenotů. Po zboží ale ani stopy
Německá policie dopadla pátého podezřelého v kauze předloňské krádeže historických šperků v Drážďanech. V úterý o tom informovala drážďanská prokuratura, která má vyšetřování případu na starosti. Všichni zadržení patří k arabskému rodinnému klanu z Berlína, jehož příslušníci mají kriminální minulost.
18. 5. 2021|
Německá „loupež století“ ani po roce není objasněna. Stopy vedou do prostředí kriminálních klanů
Německé policii se ani rok od takzvané „loupeže století“ nedaří najít odcizené šperky z drážďanské klenotnice. Jejich hodnota šplhá k miliardě eur. Vyšetřování přivedlo německé detektivy do prostředí klanové kriminality, zadrželi už první podezřelé. Rozplétání případu ale bude náročné, tvrdí zpravodaj České televize v Berlíně Martin Jonáš, který se tématu od počátku věnuje.
27. 11. 2020|