TÉMA

Pro TOP Vysočinu

Hejtmanem Vysočiny se stal Vítězslav Schrek z ODS. Nahradil Jiřího Běhounka

Novým hejtmanem Vysočiny ve středu zastupitelé na svém ustavujícím zasedání v Jihlavě zvolili krajského volebního lídra ODS a Starostů pro občany Vítězslava Schreka, ředitele domova pro seniory ve Velkém Meziříčí. V čele kraje nahradil Jiřího Běhounka, který byl za ČSSD hejtmanem tři volební období. Vysočinu v následujících čtyřech letech povede koalice ODS se Starosty pro občany, Pirátů, Starostů pro Vysočinu (STAN a SNK ED), KDU-ČSL a ČSSD.
18. 11. 2020Aktualizováno18. 11. 2020, 12:59|

Soud odmítl stížnost koalice Pro TOP Vysočinu na volby. Té uniklo zastupitelstvo o jediný hlas

Krajský soud v Brně zamítl stížnost koalice Pro TOP Vysočinu na neplatnost říjnových voleb do krajského zastupitelstva Vysočiny. Vyplývá to z usnesení zveřejněného na soudní úřední desce. Koalici, jíž tvoří kromě TOP 09 také Klub angažovaných nestraníků a Koruna Česká, chyběl po sečtení volebních hlasů pro zisk mandátů jediný hlas.
5. 11. 2020|

Koalice Pro TOP Vysočinu podala stížnost na neplatnost voleb. K mandátům jí chyběl jediný hlas

Koalice Pro TOP Vysočinu podala návrh na neplatnost volby do krajského zastupitelstva. Koalici chyběl k zisku dvou mandátů jediný hlas. Při takto těsném výsledku chce objasnit průběh voleb. V tiskovém prohlášení to za koalici uvedl krajský manažer TOP 09 Michael Kubík. Koalici tvoří kromě TOP 09 také Klub angažovaných nestraníků a Koruna Česká.
16. 10. 2020Aktualizováno16. 10. 2020, 20:23|