TÉMA

Plešouni

Na seriál Plešouni pro onkologicky nemocné děti se vybralo přes 2,4 milionu. Zájem projevila i BBC

Na seriál Plešouni pro onkologicky nemocné děti přispělo přes čtyři a půl tisíce dárců částkou 2,43 milionu korun. Po třech měsících sbírka na mezinárodní Den dětské onkologie končí a projekt může odstartovat. Teď se Plešouni propojují s Evropskou pediatrickou onkologií a chtějí se přesunout do mezinárodní crowdfundingové sbírky. České televizi to řekla představitelka projektu Eliška Podzimková s tím, že zájem o seriál projevila kromě veřejnoprávních televizí v Belgii a Francii i britská BBC.
15. 2. 2021|

Sbírka na seriál Plešouni skončí symbolicky na mezinárodní Den dětské onkologie. Organizátoři ji prodloužili do 15. února

Mezinárodním Dnem dětské onkologie organizátoři symbolicky ukončí sbírku na animovaný seriál Plešouni pro dětské onkologické pacienty. Sbírku prodloužili ještě o měsíc do 15. února. Na seriál už lidé přispěli 1,8 milionu korun, zbývá vybrat ještě 300 tisíc. Podle Lucie Hanáčkové ze společnosti Donio, která sbírku organizuje, je projekt unikátní i v tom, že se poprvé podařilo oslovit dárce z celé republiky.
12. 1. 2021|

Seriál Plešouni pro onkologicky nemocné děti získal od dárců už přes jeden milion korun

Seriál pro onkologicky nemocné děti Plešouni se může začít animovat i stříhat. Tvůrcům chybějí už jen peníze na zvuk a titulky. Díky sbírce se vybralo přes 1,5 milionu korun. Cílová částka je přes dva miliony. Lidé mohou přispět na tvorbu seriálu na serveru donio.cz do 14. ledna. Hotový by měl být v roce 2022.
7. 1. 2021|