TÉMA

Little Rock

Středozápad a jih USA zasáhla tornáda a bouře, šest států hlásí mrtvé

Tornáda ve Spojených státech za poslední den zabila nejméně 18 lidí a způsobila značné škody na majetku. Bouřlivé počasí se projevovalo napříč většinou amerického jihu a středozápadu, nejméně v sedmi státech se však podle agentury AP vytvořila tornáda, kterých mohly být desítky. Oběti hlásí státy Arkansas, Indiana, Alabama, Illinois a Mississippi a Tennessee.
1. 4. 2023Aktualizováno1. 4. 2023, 20:18|

Arkansasem se prohnalo „katastrofální“ tornádo. Zanechalo po sobě stovky zraněných

Hlavním městem amerického státu Arkansas Little Rock na jihu USA se v pátek prohnalo ničivé tornádo. Agentura Reuters s odvoláním na místní zdravotní centrum UAMS informovala o „stovkách zraněných“. Americká média hovoří o značných škodách na majetku a vyvrácených stromech. Oběti na životech hlášeny nejsou.
31. 3. 2023Aktualizováno1. 4. 2023, 00:20|

CZ Arkansas. Česká zbrojovka postaví v USA továrnu za dvě miliardy

Uherskobrodský výrobce zbraní Česká zbrojovka postaví přes dceřinou firmu továrnu v Little Rocku – metropoli amerického státu Arkansas. Oznámila to Arkansaská komise pro hospodářský rozvoj (AEDC) s tím, že půjde v přepočtu o dvoumiliardovou investici (90 milionů dolarů). Výstavba továrny začne okamžitě, firma už zveřejnila inzeráty, ve kterých hledá nejen dělníky, ale i techniky, administrativní pracovníky či zkušební střelce.
24. 4. 2019Aktualizováno24. 4. 2019, 12:47|