TÉMA

Advokáti

Látky jako kratom budou podléhat regulaci a nebudou se moci prodávat dětem do 18 let, uvedl Bartoš
Takzvané psychoaktivní látky typu kratom nebo konopí s nízkým obsahem THC budou prodávány pouze osobám starším 18 let, schválila ve středu vláda. Podle ministra pro místní rozvoj a digitalizaci Ivana Bartoše (Piráti) vznikne kvůli regulaci další kategorie psychomodulačních látek.
30. 8. 2023Aktualizováno30. 8. 2023, 16:36|
Na frontě vojákem, v civilu právníkem. Ukrajinští advokáti pomáhají, kde je zrovna potřeba
Členové teritoriální obrany věnují volný den tréninku. Pomáhají armádě tam, kde je zrovna potřeba; často distribuují humanitární pomoc na osvobozených územích. Na začátku války ale také přispěli k zastavení ruských sil před Kyjevem a evakuovali civilisty z Irpině. V civilním životě jsou to advokáti; ruská agrese je ale donutila odložit obleky a vzít do ruky zbraně. Na Ukrajině natáčel zpravodaj ČT David Miřejovský.
1. 11. 2022|vkl
Kvůli dětem běženců hrozí nedostatek míst ve školkách, varují neziskové organizace. Ubytování by se mělo koordinovat
Počet vydaných víz pro ukrajinské uprchlíky v posledních dvou týdnech klesá, nicméně neziskové organizace varují, že kvůli ubytování běženců by mohly vznikat lokality s nedostatkem míst ve školkách. Kvůli potřebě přijetí předškoláků nemusí být v mateřinkách dost kapacit pro menší děti. Uprchlíci z Ukrajiny si také v Česku založili více než sto tisíc bankovních účtů a další přibývají. Kvůli ukončení spolupráce s ministerstvem vnitra bude muset Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) také přerušit nebo ukončit právní pomoc žadatelům o azyl. Bude moci zastupovat jen několik málo lidí, informoval ředitel organizace Martin Rozumek.
7. 4. 2022Aktualizováno7. 4. 2022, 20:05|
Soud osvobozoval v kauze údajného ovlivňování trestních řízení advokáty. Důkazy nepovažuje za dostatečné
Obvodní soud pro Prahu 8 zprostil obžaloby všech osm obžalovaných v kauze údajného ovlivňování trestních řízení a úniku informací od policie. Žalobce podle soudu nepředložil dostatečné důkazy, které by prokazovaly vinu obžalovaných. Informaci ČT potvrdil mluvčí obvodního soudu Petr Novák.
7. 1. 2022|Aleš Ligas