Vraha prarodičů z Tovačova poslal soud na 24 let do vězení

Krajský soud v Olomouci poslal na 24 let do vězení čtyřiadvacetiletého Tomáše Francla, který v Tovačově zavraždil své prarodiče. Muž své oběti napadl loni v červnu v bytě, ve kterém s nimi žil. Babička i děda v době útoku spali. Vrah jim ukradl peníze a utekl, ale po dopadení se ke svému činu přiznal.

Soud došel k závěru, že vrah jednal zvlášť surovým způsobem, a jedná se tedy o výjimečně závažný případ. Mladík před soudem přiznal, že po vraždách vypáčil skříň a odcizil asi padesát tisíc korun. Bezprostředně po činu odjel taxíkem do nočního klubu v Prostějově. Peníze svých prarodičů utratil v klubu, koupáním v akvaparku, za jídlo, ale i za nákup hodinek. S vraždou babičky a dědy se postupně svěřil třem dívkám, teprve poslední však kontaktovala policii.

Motiv mladíkova činu se nepodařilo přesně zjistit. Znalci jej charakterizovali jako labilního, vztahovačného a podezíravého, duševní poruchu však u něho nenašli. Motivem podle psychologů mohl být vztek vůči jeho bývalé přítelkyni, který se rozhodl vybíjet na někom jiném.

Video Události v regionech (Ostrava)
video

Soud poslal na 24 let do vězení mladíka, který zavraždil prarodiče

Dvojnásobné vraždy jsou v Olomouckém kraji ojedinělé, naposledy obdobnou tragédii vyšetřovali policisté v roce 2009 v Přerově. Případ manželů, jejichž těla se stále nenašla, není dosud vyřešen.