Rolba přejela na sjezdovce v Peci pod Sněžkou lyžaře. Zraněný je v hradeckém traumacentru

Rolba s vlekem v neděli dopoledne v Peci pod Sněžkou na sjezdovce v Javořím dole přejela a vážně zranila šedesátiletého lyžaře. Vlek rolby lyžaři přejel dolní polovinu těla.

Zdravotničtí záchranáři muže převezli na heliport do Trutnova a odtud vrtulníkem na traumacentrum Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Agentuře ČTK to řekli mluvčí policie a zdravotnických záchranářů. Muž při jízdě podle policie údajně nedobrzdil a narazil do vleku rolby. Nehoda se stala na cestě vedoucí od chaty Javorka na Vébrovy boudy, uvedl mluvčí policie Aleš Brendl. Cesta byla podle něj vyznačená.

Vrtulník záchranářů kvůli špatnému počasí nemohl přistát přímo na sjezdovce. Proto záchranáři zraněného převezli na heliport do Trutnova. „Zraněný byl při vědomí a se záchranáři komunikoval,“ řekl mluvčí zdravotnických záchranářů Ivo Novák. 

Okolnosti nehody policie dál vyšetřuje.

SkiResort Černá hora - Pec, který sjezdovku v Javořím dole provozuje, uvedl, že při provozu areálu nepochybil. „Sjezdová trať byla označena terči, které upozorňují lyžaře na křížení s cestou. Upozornění na křížení komunikace se sjezdovkou bylo i na cestě,“ řekla ČTK mluvčí SkiResortu Zina Plchová. Připomněla, že při lyžování musí každý lyžař přizpůsobit rychlost jízdy svým schopnostem.

Obdobná nehoda se v Peci pod Sněžkou, kde cesty často vedou přes sjezdovky, již v minulosti podle Plchové stala. „Ani tehdy na straně provozovatele areálu nedošlo k pochybení,“ uvedla.