Tramvaj srazila na I. P. Pavlova dva chodce. Oba zemřeli

Na náměstí I. P. Pavlova v centru Prahy srazila v úterý po 10. hodině tramvaj dva muže ve věku zhruba šedesáti let. Nehodu nepřežili, přestože je záchranáři asi 45 minut resuscitovali. Tramvaje nejezdily dvě a půl hodiny od stanice I. P. Pavlova směrem ke Karlovu náměstí. Provoz aut po magistrále nebyl podle policie narušen.

Video Tramvaj zabila dva muže na I. P. Pavlova
video

Tramvaj zabila dva muže na I. P. Pavlova

„Záchranáři u obou mužů zajistili dýchací cesty, napojili je na monitor a provedli veškeré život zachraňující úkony. Bohužel se přes veškerou jejich snahu ani jednoho muže zachránit nepodařilo,“ uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová. Záchranka přijala oznámení kolem 10:15 a první posádka byla na místě za tři minuty. U nehody nakonec zasahovaly dva lékařské týmy, upřesnila Poštová.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana byl jeden člověk zaklíněný pod tramvají. Policie prošetřuje okolnosti nehody, k dispozici k tomu má i záznam z kamer. Oba chodci podle Hulana přecházeli po přechodu pro chodce, není ovšem známo, zda šli na červenou, nebo na zelenou. 

Nehoda nezasáhla do Sokolské ulice, která je frekventovanou částí pražské magistrály a po které jedou auta z centra směrem na Nuselský most.

Tramvajová zastávka Štěpánská a Karlovo náměstí nebyly asi dvě a půl hodiny v provozu. Linky 6, 16 a 22 byly vedeny objížďkou. Mezi zastávkami Karlovo náměstí a náměstí Míru jezdily náhradní autobusy X 22.