Sklady u Zdib nechtějí ani zastupitelé

Zastupitelé středočeských Zdib se postavili proti stavbě dvou skladů o rozloze 78 tisíc metrů čtverečních na okraji obce. Proti stavbě byla část obyvatel, sepsali i petici a proti chystanému logistickému areálu v posledních dnech několikrát protestovali.

Video Zprávy ve 12
video

Zastupitelé Zdib nesouhlasí se stavbou skladů

Závěr hlasování zdibského zastupitelstva byl jednoznačný: Všech devět přítomných zastupitelů je proti stavbě skladů za obcí. Přiklonili se tak k názoru kritiků stavby, kteří se obávali, že ve Zdibech dále zesílí již tak velmi intenzivní doprava. Navíc zastupitelé rozhodli, že chtějí připravit nový územní plán. V tom současném totiž prostor pro logistické centrum stále figuruje.

Petici proti vzniku dvou skladů a parkoviště podepsalo 800 lidí. Její autorka Eva Slavíková uvedla po hlasování, že je „maximálně spokojená“. Část Zdibských ale události posledních týdnů starostovi nadále vyčítá. Jsou přesvědčeni, že chtěl připravovanou výstavbu utajit a lidé se o ní dozvěděli náhodou na poslední chvíli.

I starostovi kritici však výsledek hlasování ocenili. „Budeme mít prostor zapojit občany do veškerých stavů, které mohou v naší obci nastat. Už žádné zatajování, žádné skrývání,“ řekl opoziční zastupitel Jan Česnek.

Místostarosta Zdeněk Jurkeník však upozornil, že rozhodnutí zastupitelů může obci přinést nepříjemnosti. „Bojím se, že obec půjde do soudního sporu, že bude muset platit náhrady škody,“ uvedl.

Regionální manažer developerské společnosti Goodman Jan Palek však uvedl, že rozhodnutí zastupitelů respektuje. „Uvidíme, jak rozhodne krajský úřad. My jsme vstoupili do obce v dobré vůli stát se jejím partnerem. Teď už to není na nás,“ poznamenal.

Úřední „kolečko“, které se týká stavby, totiž rozhodnutím zastupitelů neskončilo. O stavbě logistického areálu u Zdib bude rozhodovat ještě středočeský krajský úřad. Do několika týdnů by měl posoudit, jaký by stavba měla vliv na životní prostředí.