V Krušných horách napadl první sníh

Boží Dar - V Krušných horách napadl první sníh. Situace na Božím Daru vypadala jako uprostřed zimy, naštěstí sněžení zatím nezpůsobilo dopravní komplikace. Mokrý sníh na silnicích, zasněžené louky, ale i letní terasy u restaurací, taková je situace v okolí Božího Daru a Klínovce v Krušných horách. První sníh letos dorazil nezvykle brzy.

„Přes noc se dost prudce ochladilo a už ráno začal padat sníh, ale byly to pouze přeháňky. Během dne přeháňky zesilovaly a odpoledne začalo trvale sněžit, takže na Klínovci je tak 3 až 4 centimetry sněhu,“ popsal situaci v Krušných horách náčelník Horské služby Rudolf Chlad. Podle Chlada se na horách objevuje první sníh většinou až na podzim a v létě je to spíš výjimka.

„V každém případě na přelomu srpna a září je takhle masivní sněžení neobvyklé a je to výjimka“, dodal Chlad. Meteorologové očekávají sněžení na horách i v dalších dvou dnech. Přeháňky ale nebudou už tak časté. „V naší oblasti, v nadmořských výškách nad tisíc metrů ještě ty přeháňky budou sněhové, samozřejmě sníh při prvním slunečním svitu roztaje,“ předpovídá počasí spolupracovník ČHMÚ Rudolf Kovařík.

Podle horské služby sněžilo intenzívně jen v Krušných horách. Například na Sněžce bylo v šest hodin večer plus šest stupňů Celsia.