Pardubická radnice hodlá prodat hokejový klub

Pardubice - Pardubická radnice bude zítra rozhodovat, zda prodá 51 procent akcií hokejového klubu HC Moeller Pardubice. Někteří opoziční zastupitelé ale dali najevo, že jsou proti prodeji, není na to prý vhodný čas - klub je dlouhodobě úspěšný a prosperuje. Je to podle nich unáhlené rozhodnutí.

V roce 1999 koupila radnice klub včetně stadionu, a zachránila tak hokej v Pardubicích před zánikem. Za majoritní podíl zaplatilo město tehdy 15 milionů korun. Od té doby se zde stal hokej sportem číslo jedna, klub hraje ve víceúčelové hale, do které bylo postupně investováno téměř půl miliardy korun.
 
Klub má výborné renomé, skvělé zázemí a dlouhodobě dobré výsledky, to je podle některých zastupitelů důvod, proč klub právě teď neprodávat. Samotná transakce je podle nich špatně připravená. „V případě, že bude prodej klubu Romanu Šmidberskému odhlasován, jsme připraveni jej napadnout soudní žalobou,“ uvedl zastupitel Tichý (ČSSD). Z právního hlediska by transakce mohla být klasifikována jako nedovolená podpora a znevýhodňování jednoho zájemce proti druhému. Pardubice nyní drží 84,11 procenta klubu, po prodeji by jim zůstalo 34 procent, tedy takzvaná blokační minorita.

Sociální demokraté poukazují na to, že prodej za 25 milionů Kč je pro město nevýhodný, radní jeho zájmy dostatečně nehájí a Šmidberského nepřípustně protežují.
 
Zítra odpoledne se sejde mimořádná schůze zastupitelstva, kde se bude prodej řešit. Podle zákulisních informací je ale velmi pravděpodobné, že se obchod uskuteční.