V Olomouci hořel areál bývalé pily

Olomouc - Na místo bývalé pily v Olomouci vyjeli v pátek odpoledne profesionální i dobrovolní hasiči. Škoda po požáru areálu bývalé pily se může vyšplhat až na stovky tisíc korun. Z neobydleného areálu se požár rozšířil na dům, ve kterém bydlí dvě rodiny s dětmi. Všichni stačili před plameny utéct ven.

Ředitel zásahu Karel Kotek informoval, že v opuštěném areálu začala hořet střecha, z ní se oheň rozšířil až na střechu sousedního domu. Místní si myslí, že pilu někdo zapálil úmyslně. V okolí totiž poslední dobou hořelo už několikrát. Přesnou příčinu požáru ale hasiči ani policie zatím neznají.

Zástupce majitele pily Karel Stehlík popsal, že hala byla zavřená a nikdo v ní dlouhou dobu nic neskladoval. Ke žhářství se přiklání i vyšetřovatel Kamil Zapletal. Plameny šlehaly z budov ještě po třech hodinách, silný kouř z lepenkové střechy zahalil velkou část Olomouce.

„Nechá se to hořet, aby střecha spadla dolů, a teprve pak to celé uhasíme,“ prozradil hasič David Procházka. Hořet začalo kolem páté hodiny odpoledne. Areál bývalé pily přes noc monitorovali policisté.

/*json*/{"map":{"lat":49.8521516678,"lng":15.1831054688,"zoom":7,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.575102471723,"lng":17.259521484375,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/