Za urážku starosty půjde zastupitel k soudu

Františkovy Lázně - Jednoho z mála opozičních zastupitelů ve Františkových Lázních čeká soud. Při jednání zastupitelstva měl totiž veřejně urazit starostu. Sám se brání tím, že ho starosta vyprovokoval při debatě o sporném prodeji městského majetku. Starosta to odmítá a chce omluvu – nejde prý o uraženou ješitnost, ale o princip.

„Jestliže řekne někdo starostovi města na zastupitelstvu před téměř 200 občany: 'Jdi do prdele vole', tak to do slovníku politika nepatří,“ soudí starosta města Ivo Mlátilík (nez). Autor výroku, opoziční zastupitel František Šnajdauf (Alternativa), si zase myslí, že se ho snažil starosta vyprovokovat a přenést pozornost od kritiky. Šnajdauf je totiž přesvědčený, že radnice prodala některé pozemky a budovy příliš levně: „Já se obávám, že je porušován zákon o obcích, chci to zjistit. Bohužel mi to není umožněno.“

Podle opozičních politiků starosta připustil, aby v časopise, který vydává jeho politické sdružení, dopisovatelé Šnajdaufovi nepřímo vyhrožovali. Starosta to odmítá s tím, že názory čtenářů nebude cenzurovat. Nesouhlasí ani s tvrzením, že město uzavírá nevýhodné obchody a brání zastupiteli v přístupu k informacím – co prý bude Šnajdauf chtít, to v rámci zákona o svobodném přístupu k informacím dostane. V opačném případě Šnajdauf upozornil, že na sporné obchody upozorní policii.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka