Mnohamilionový podvod s okny řeší policie

Roudnice - Do desítek milionů korun jdou škody, které způsobila svým zákazníkům roudnická společnost Frital. Firma prodávala plastová okna, v druhé polovině loňského roku ale přestala nasmlouvané zakázky plnit a zákazníkům už zaplacená okna nedodala. Firma se ocitla v insolvenčním řízení a případ vyšetřuje kvůli podvodu i policie.

Do insolvenčního řízení poslaly společnost Frital bývalé zaměstnankyně, kterým firma nedala poslední výplaty. Následně se mezi dalšími připojili dodavatelé, kterým Frital dluží, ale především zákazníci, kteří marně čekali na nová okna. Podle Krajského soudu nároky poškozených dohromady přesahují 38 milionů korun. „K dnešnímu dni evidujeme celkem 332 věřitelských přihlášek,“ upřesnila pro ČT mluvčí soudu Irena Jeřábková.

Insolvenční správce nyní sčítá majetek firmy, který by měl v blízké budoucnosti prodat a utržené finance rozdělit mezi věřitele. Věřitelé se mají poprvé sejít 1. března, krajský soud musel kvůli množství poškozených přesunout jednání do Litoměřic, sám nedisponuje dostatečně velkými prostory pro tak vysokou účast.

Video Vstup a reportáž Terezy Baldové
video

Vstup a reportáž Terezy Baldové

Podle náměstkyně krajského státního zástupce Lenky Bradáčové přibývá denně také trestních oznámení. Těch už jsou také více než tři stovky. Policie zatím nikoho neobvinila, jejich vyšetřování se ovšem zaměřuje na bývalé jednatele Fritalu. Ti totiž krachující firmu převedli na neznámého muže ze Slovenska.

Krajský soud v Ústí nad Labem
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24