Královédvorská zoo radikálně zdražuje vstupné

Dvůr Králové – Lidé, kteří v létě vyrazí do zoo ve Dvoře Králové, si znatelně připlatí. Zahrada počínaje červnem zvyšuje vstupné, v porovnání například s pražskou zoologickou téměř na dvojnásobek. Zdražení kritizuje i Královéhradecký kraj, který je zřizovatelem zahrady. Bojí se, že drahé vstupné odradí návštěvníky. Zahrada je v okolí největší atrakcí a město právě na ní stavělo svůj plán na oživení historického centra. Z úbytku turistů mají strach také místní podnikatelé.

Čtyřčlenná rodina od června zaplatí za vstupné 960 korun, před zdražením to bylo 490. Se slevou pro rodiny s dětmi se navíc nově nepočítá. Podle ředitelky zahrady Dany Holečkové by výběr rodinného vstupného zdržoval provoz pokladen. Dospělým se tak zvedne cena o 70 a dětem dokonce o devadesát procent.

Podle kraje je rozhodnutí uspěchané, nepromyšlené a bezohledné. „Radikální zvýšení vstupného ve svém důsledku přinese problém v možném snížení návštěvnosti,“ obává se náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Josef Táborský (ČSSD).

Video Reportáž Václava Svobody
video

Reportáž Václava Svobody

Vedení zahrady hájí zdražení novou atrakcí. Do safari chce pustit automobily. „Nabízíme novou speciální akci, která v České republice ještě nebyla,“ řekla ČT tisková mluvčí zoo Jana Myslivečková. Podle Táborského ale zahrada nedokáže návštěvníkům nabídnout dvojnásobnou hodnotu, která by zdražení odpovídala.