U pražského hlavního nádraží uhořel bezdomovec

Praha - Na hlavním nádraží v Praze dnes hořelo, hasiči na místě našli ohořelé tělo. Pravděpodobně šlo o bezdomovce, jenž si v technologických prostorách v areálu nádraží přitápěl či svítil otevřeným ohněm a přitom zapálil polystyrenovou izolaci. Kvůli hustému dýmu, který se rozšířil do okolí, musela být uzavřena nedaleká pobočka Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). 

Zdroj: Český rozhlas Autor: Filip Jandourek

Hořet začalo v prostorách mezi železniční tratí a Španělskou ulicí. Místo bylo plné různého odpadu a obývali ho bezdomovci. Hasiči dostali požár pod kontrolu kolem 11. hodiny, na místě objevili ohořelé tělo dosud neznámého muže. Podle kriminalistů oheň vznikl kvůli nedbalosti. „Začala hořet polystyrenová tepelná izolace a následně i muž,“ řekl mluvčí policie Jan Daněk. Nic nenasvědčuje tomu, že by na smrti bezdomovce mohl mít podíl někdo další, přesto byla nařízena soudní pitva.

Z místa požáru se do okolí šířil hustý dým, kvůli kterému muselo být například uzavřeno nedaleké pracoviště VZP na Vinohradské ulici. „Pobočka byla zamořena nedýchatelnými zplodinami, které by mohly být nebezpečné pro zdraví klientů i zaměstnanců,“ uvedl mluvčí VZP Oldřich Tichý. „Budovu není vzhledem k její architektuře snadné odvětrat, pobočka proto bude zavřena celé pondělí. Klienti ale mají k dispozici další čtyři pražská pracoviště,“ doplnil. V blízkosti místa požáru je také základní škola či nemocnice, ale kouř jim žádné větší problémy nezpůsobil.

Požár u hlavního nádraží (foto: Český rozhlas)
Zdroj: Český rozhlas
Autor: Filip Jandourek