Ředitel CME Sarbu už není jednatelem CET 21

Praha - Prezident a generální ředitel CME Adrian Sarbu přestal být jednatelem společnosti CET 21, která provozuje televizi Nova. Post jednatele CET 21 opustil i Oliver Martin Meister. Sarbu je podle magazínu Forbes nejvlivnější osobností českých médií. Novými jednateli CET 21 se stali výkonný viceprezident CME Anthony Chhoy a generální ředitel TV Nova Jan Andruško. Třetím jednatelem zůstává David Andrew Sturgeon, který působí jako zástupce finančního ředitele CME.

„Oběma novým jednatelům zároveň zůstávají jejich stávající funkce a pozice v rámci CME a CET 21. Změny byly provedeny v souladu s regionální strukturou jednatelských pozic na úrovni divize televizního vysílání v rámci CME,“ stojí v tiskové zprávě CET 21.

Sever Mediář.cz připomněl, že Sarbu, který si ponechává ostatní vyšší funkce, byl jednatelem CET 21 od července 2010 a Meister od listopadu 2009. Podobné změny se podle serveru uskutečnily už i v dalších zemích, kde CME působí.

Čistý zisk společnosti CET 21 za rok 2010 klesl na 198 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje propad o zhruba 580 milionů Kč, což byl nejhorší výsledek televize za několik posledních let. Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb CET 21 předloni klesly na 5,1 miliardy korun z 5,2 miliardy v roce 2009. Nejvýznamnější položku v roce 2010 představoval prodej televizní reklamy v objemu 4,79 miliardy korun. Výsledky loňského hospodaření CET 21 zatím nezveřejnila.