Tomáš Klus před Vánoci odkryje další Tajemství staré bambitky

Po deseti letech se pokračování dočká divácky úspěšná pohádka Tajemství staré bambitky. Příběh kdysi splnil písničkáři Tomáši Klusovi přání zahrát si prince, v novém pohádkovém dobrodružství se objeví jako král. Diváci se na Tajemství staré bambitky 2 mohou těšit 9. prosince tohoto roku v kinech. Tvůrci slibují opět klasickou pohádku s humorem a písničkami.

Video bambitka
video

Videoklip z příprav a písnička v podání Tomáše Kluse

Zdroj: Bioscop

Při premiéře o Vánocích 2011 vidělo Tajemství staré bambitky přes dva miliony diváků, od té doby byla uvedena už osmnáctkrát. Pokračování natáčí režisér Ivo Macharáček opět podle scénáře Evžena Gogely, s uvedením se ale nejprve počítá v kinech. 

„Mám tu pohádku strašně rád a pro mě představuje hlavně harmonii, klid a naději. A to nejen tím, jaká je, ale i jak vznikala. Natáčení byla taková pohádka v pohádce,“ vzpomíná na původní příběh Tomáš Klus. Objeví se i v nové pohádce, stejně jako většina původního hereckého obsazení.

V pokračování se z trochu nešikovného prince Jakuba stal král. Vládne spolu s odvážnou Aničkou (Kamila Janovičová), dcerou napraveného loupežníka Karaby (Ondřej Vetchý), rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku (Valentýna Bečková).

Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc (Jiří Lábus a Miroslav Vladyka) se ale rozhodnou pomstít za své někdejší vyhnání, k piklům zneužijí nezkušenou královnu Julii (Veronika Kubařová) ze sousedního království. Jednou z nových postav je i podkoní Václav, jehož hraje Václav Noid Bárta. Zároveň složil hudbu a písničky.

Ne efekty, ale příběh 

„Pokračování Bambitky bude opět tou nejklasičtější pohádkou, která nestojí na vizuálních efektech, ale na příběhu, lásce, napětí,“ slibuje režisér. „Je v ní humor, hezké písničky, je milá, s morálním poučením, které ale není nijak prvoplánové a vtíravé. Prostě, aby se u ní všichni bavili, měli na konci hezký pocit a věřili, že život opravdu může být lepší a záleží na každém z nás,“ věří.

Tajemství staré bambitky 2 se natáčí v produkci společnosti Fairytale Production a koprodukci České televize v dubnu a květnu na zámcích v Mníšku pod Brdy a Jindřichův Hradec. Štáb se vrátí také do skanzenů v Kouřimi a Přerově nad Labem, kde vznikaly některé scény původní pohádky.