Modli se a tancuj. ČT odvysílá o Velikonocích více bohoslužeb a také baletní gala

K tradičnímu velikonočnímu programu České televize přibydou o letošních svátcích bohoslužby a také přímý přenos se sólisty baletu Národního divadla. Obvyklý benefiční pořad Pomozte dětem Česká televize odvysílá, ale jinak a později.

Papež František
Zdroj: ČTK/ZUMA Autor: Evandro Inetti

Tradiční součástí duchovního programu je živý přenos velikonočního poselství a požehnání papeže Františka Urbi et Orbi. Kromě toho chce ČT o letošních svátcích více podpořit věřící, protože kostely jsou z důvodu pandemie koronaviru uzavřené. 

„Od čtvrtečního večerního začátku velikonočních svátků až po neděli tak pokryjeme celkem čtyři bohoslužby. Začneme na Zelený čtvrtek bohoslužbou z kostela svatého Jakuba v Brně, která připomíná Poslední večeři Páně,“ upřesňuje Patrick Diviš z tvůrčí producentské skupiny náboženské tvorby.

„Na Velký pátek budeme přenášet obřady připomínající ukřižování, na Bílou sobotu velikonoční vigilii, tedy očekávání vzkříšení Ježíše Krista, a završíme to nedělní bohoslužbou, na které budeme slavit samotné zmrtvýchvstání.“ 

Protančíme tím, dětem pomozte později 

Se speciálním programem, který reflektuje dnešní složitou situaci, přijde i kanál ČT art. V neděli 12. dubna od 20 hodin přinese mimořádný přímý přenos galavečera Protančíme tím, na němž vystoupí sólisté baletu Národního divadla. Připravena je na ČT art také řada záznamů koncertů klasické i populární hudby a divadelních her.

ČT1 nabídne o Velikonocích jako vždy rodinné pořady a pohádky, uvede i nový díl Zázraků přírody. Benefiční pořad Pomozte dětem, který je už více než dvacet let součástí svátečního programu, se ČT rozhodla i navzdory krizovým opatřením natočit, aby pomohla podpořit vybrané charitativní projekty. Jeho podoba bude však jiná, než jsou diváci zvyklí. Ve vysílání ČT by se pořad mohl objevit na začátku května.

Pro nejmenší diváky je na webu Déčka připravena kolekce on-line aktivit v podobě „velikonočního kalednáře“.