Eurovizi není do zpěvu, letošní ročník zrušila

Pěvecká soutěž Eurovision Song Contest se konala čtyřiašedesát let bez přerušení, pauzu si vynutila až pandemie nemoci COVID-19. Pořadatelé letošní ročník, který měl v květnu hostit Rotterdam, zrušili. Českou scénu by před mezinárodním publikem zastupoval Benny Cristo.

Benny Cristo (Ben Cristovao)
Zdroj: Facebook/Ben Cristovao

„Zrušení soutěže nás samozřejmě velmi mrzí, jakkoli se to za současného nejistého stavu dalo čekat,“ připouští manažerka vývoje Lucie Kapounová z České televize, která zaštiťuje tuzemskou účast.

„Vzhledem k organizační náročnosti projektu nelze soutěž jen tak přesunout v čase, ze své podstaty navíc pracuje na principu sdružovaní umělců, fanoušků i návštěvníků. Kdyby toto mělo být narušeno, nemá smysl uvažovat ani o jiné formě,“ dodává.

Příští rok v Rotterdamu s Bennym Cristem? Uvidí se

Organizátoři Eurovize chtějí jednat s nizozemskými úřady o možnosti uspořádat soutěž v Rotterdamu příští rok, na další podrobnosti je ale prý ještě brzy. A není tak jasné ani to, zda v platnosti zůstane účast aktuálních finalistů národních kol.

Z českých talentů vybrali v hlasování fanoušci a národní porota Bena Cristovaa alias Bennyho Crista. Posluchače z ostatních států měl zaujmout písní Kemama.

„Samozřejmě s rozhodnutím Eurovizi zrušit souhlasím a myslím, že bychom se teď všichni měli soustředit na aktuálnější témata, jako je zdraví, imunita a pomoc ostatním,“ okomentoval zpěvák současnou situaci.