Práce hraček nikdy nekončí, čeká je proto čtvrtá Toy Story

Tom Hanks jako kovboj Woody nebo Tim Allen coby Buzz Rakeťák se vrací v dalším příběhu hraček. Toy Story 4 začnou kina ve Spojených státech vyprávět příští týden, tuzemští diváci si na nové animované dobrodružství musí počkat na začátek srpna.

Video Události v kultuře
video

Do kin se chystá čtvrtý Příběh hraček

Poprvé hračky ve filmu studia Pixar promluvily už před téměř čtyřiadvaceti lety. Příběh o tom, že hračky mají i svůj vlastní život, v němž je místo pro lidské vlastnosti a vztahy, se stal brzy neotřelou animovanou klasikou. 

„Když se podíváte na všechny čtyři filmy dohromady, myslím, že každého vrátí do věku, kdy viděl první díl,“ předpokládá herec Tom Hanks, který v roce 1995 propůjčil hlas kovboji Woodymu a jeho hlasem mluví Woody i ve čtvrtém příběhu. Doplní ho tradičně Tim Allen jako jeho vesmírný parťák Buzz Rakeťák.  

O tom, zda je možnost, že se v kresleném světě potkají ve stejných rolích i popáté, zatím nepřemýšlejí. „Z pohledu filmové branže i diváka se to zdá být důležité. Ale pro nás to bylo prostě pokračování a pro mě zvlášť dobrodružství,“ poznamenal Allen k natáčení čtvrtého dílu a možnosti vzniku pátého.

Na rozdíl od filmových sérií ale práce hraček, jak říká Woody, nikdy nekončí. Novinka tak navazuje tam, kde předchozí děj skončil. Hračky „bydlí“ u holčičky Bonnie a opět se ocitnou v nesnázích. Společnost jim nově dělá Forky, tedy Vidlík, což je plastová vidlička, se kterou si chce Bonnie hrát, a také Duke Caboom. „Je to nejlepší a nejodvážnější kanadský kaskadér. Tahle hračka nepatří žádnému dítěti, byla vyřazena,“ prozradil Keanu Reeves, který postavičku namluvil.

Tuzemská kina Toy Story 4 uvedou kromě originálního znění s titulky také v českém dabingu. Hankse tak například vystřídá Michal Dlouhý a Tima Allena Zbyšek Pantůček.