Všechny díly Arabely a Létajícího Čestmíra. Připomeňte si tvorbu Václava Vorlíčka

Seriály či inscenace režiséra a scénáristy Václava Vorlíčka, který zemřel ve věku 88 let, si lze připomenout nejen ve vysílání České televize, ale také v jejím internetovém videoarchivu – iVysílání. K vidění je aktuálně například televizní film Ďábel ví hodně z roku 1983 nebo jeden z nejúspěšnějších Vorlíčkových seriálů Arabela.

Arabela (1980)

Pohádkový seriál Arabela začala Československá televize vysílat o Vánocích roku 1980. Dílo z tvůrčí dílny režiséra Václava Vorlíčka a scenáristy Miloše Macourka zaujalo spletitým příběhem, populárním hereckým obsazením a spoustou triků. Arabela byla mnohokrát reprízována a vždy si našla další diváky. Dostala se i do světa, sledovat ji mohli v Jižní Koreji, Austrálii nebo Japonsku.

Video Arabela - Jak pan Majer našel zvoneček
video

Arabela - Jak pan Majer našel zvoneček

Létající Čestmír

Duo Vorlíček - Macourek vymyslelo a vytvořilo také další oblíbený seriál, poprvé vysílaný roku 1983. Originální a humorné sci-fi Létající Čestmír si pro diváky nejdále doletělo do Vietnamu a Mongolska. V Německu je znám pod názvem Der fliegende Ferdinand.

Video Létající Čestmír - Modrý kámen
video

Létající Čestmír - Modrý kámen

Ďábel ví hodně

V roce 1983 Vorlíček natočil televizní komedii Ďábel ví hodně. Jiří Sovák v roli Míly Horského předává své hojné zkušenosti s dvořením se ženám mladšímu a nezkušenému muži (Miroslav Vladyka). Dále hrají Jiřina Bohdalová, Milena Dvorská, Taťána Čechová či Simona Stašová.

Video Ďábel ví hodně
video

Ďábel ví hodně

Rumburak

Dnešním jazykem by byl film Rumburak z roku 1984 označen jako spin-off. Čaroděj ze seriálu Arabela zapomene kouzelné zaklínadlo, a tak skončí uvězněn v lidském světě. Tam se mu nedaří – jediné, co opravdu dobře ovládá, je proměňování se v krkavce. Alespoň může zaletět na stadion sledovat krasobruslařku Helenku Trojanovou při tréninku.

 

Video Rumburak - Život ve věži
video

Rumburak (1)

Rumburak (1)

Rumburak (2)

Video Všechnopárty
video

Václav Vorlíček hostem Všechnopárty (2006)

Václav Vorlíček hostem Všechnopárty (2006)

Václav Vorlíček hostem pořadu Interview ČT24 (2010)

Václav Vorlíček hostem pořadu Krásný ztráty (2011)