„Chcete vidět něco opravdu moc krásnýho?“ V Hřebejkově Zahradnictví vyrostl první teaser

Filmová trilogie, jejíž čtvrtý díl už znáte. Těmito slovy poutají režisér Jan Hřebejk a scenárista Petr Jarchovský na trojfilm Zahradnictví, který dějově předchází jejich společnému snímku Pelíšky. Sleduje příběhy rozvětvené rodiny, inspirované opět Jarchovského rodinnou historií, v letech 1939 až 1959. Jaké osudy na hlavní hrdiny čekají, napovídá první teaser. Kina postupně uvedou trilogii během roku 2017.

Video První trailer: Zahradnictví
video

První teaser: Zahradnictví

První ukázku zveřejnili tvůrci dva týdny před posledním natáčecím dnem. Zahradnictví se natáčí od poloviny června tohoto roku v Praze, Jaroměři, Veltrusech nebo Žatci.

„Tato trilogie je návratem Hřebejka a Jarchovského do světa filmů, pro které jsem je začal milovat. S typickým humorem a laskavostí svých autorů vypráví rodinnou kroniku na pozadí nejpohnutějších období dějin naší země 20. století,“ shrnul producent Viktor Tauš.

Všechny tři filmy spojuje zahradnictví Davida Novotného a jeho ženy Lenky Krobotové. V jeho kulisách se jednotlivé postavy vyrovnávají s rodinnými zvraty i změnami napříč dobami a režimy. 

První část s názvem Rodinný přítel (v kinech od  27. dubna 2017) představí zejména milostný trojúhelník tvořený Aňou Geislerovou, Ondřejem Sokolem a Martinem Fingerem na pozadí válečných let v naší zemi.

Druhý film – Dezertér –  (v kinech od 28. září 2017) se soustředí na dobu poválečnou a zvraty v období po roce 1948. Postaven je především na rodině majitele kadeřnického salonu Jiřího Macháčka. Jeho ženu ztvárnila Gabriela Míčová, její sestry Klára Melíšková a Aňa Geislerová.

Trilogii uzavře Nápadník (v kinech od 16. listopadu 2017) odehrávající se v padesátých letech. Děj se bude soustředit na mladou dvojici Anna Fialová a Ivan Lupták.

Všechny tři filmy vznikly v koprodukci s Českou televizí.