David Bowie se za svého života do první desítky nejprodávanějších alb v USA dostal několikrát, ale dosud nikdy nebyla jeho nahrávka číslem jedna. Posledního alba Blackstar se za týden od jeho vydání prodalo ve fyzické a elektronické podobě 181 tisíc kusů a Bowie se tak posunul na špičku, když z prvního místa sesadil krajanku Adele a její desku 25.
Ten excentrický Brit
Pro Bowieho byly Spojené státy druhým domovem, v posledních letech žil právě tam. Na první místa v prodeji desek se ale nikdy nedostal, i když k tomu měl několikrát blízko. Poprvé v roce 1983 s popovým Let's Dance, podruhé v roce 2013 s předchozím albem The Next Day. Sám autor tvrdil, že je pro Američany prostě příliš experimentální.

Bowie posmrtně dobyl americkou hitparádu
„Mám pocit, že mě pokaždé přijímají stylem: Ten excentrický Brit už je tady zase! Nikdy jsem neměl pocit, že jsem nějak přispěl k podstatě amerického rocku,“ uvedl Bowie v roce 2002. Nyní však nejen Američané ukazují, že tomu tak není. Dvacet čtyři hodin poté, co Bowie podlehl rakovině, stoupl prodej alba Blackstar o 2822 procent.
Hudební fanoušci začali po Bowieho smrti hojně kupovat i jeho starší alba, mezi dvě stovky nejprodávanějších desek se tak propracovalo celkem devět nahrávek. Nejlépe si vedl výběr hitů s názvem Best of Bowie na čtvrtém místě, na 21. místě se nově objevilo album z roku 1972 The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars.
Ulice Davida Bowieho
Oddaní fanoušci hudebního vizionáře se nadále setkávají na oficiálních koncertech a improvizovaných akcích po celém světě.
V Berlíně, kde Bowie v 70. letech bydlel s Iggy Popem, po něm chtějí pojmenovat ulici. Petici už podepsaly tisíce lidí. Unikátní poctu pak na nadcházejících cenách BAFTA plánuje domácí Británie. David Bowie zemřel v neděli 10. ledna, dva dny po svých 69. narozeninách.