Pražské jaro skončí královsky

Hudební roční období 70. Pražského jara 3. června končí. O závěr se postará Královská liverpoolská filharmonie pod vedením dirigenta Vasilije Petrenka. Festivalovému publiku se představila už o den dříve.
Video Pražské jaro končí
video

Pražské jaro končí

Královský liverpoolský filharmonický orchestr je nejstarším britským orchestrem, jehož tradice sahá až do roku 1840. Kromě klasického repertoáru orchestr pravidelně uvádí díla soudobých autorů (John Taverner, Michael Nyman) a mimo jiné aktivně spolupracuje s osobnostmi z řad populární hudby.

Program v Obecním domě nabídne Symfonii č. 7 d moll Antonína Dvořáka a Klavírní koncert č. 1 d moll Johannese Brahmse s hostujícím klavíristou Paulem Lewisem, který je pokládán za jednoho z předních mezinárodně uznávaných hudebníků své generace.

První ze dvou koncertů Královského liverpoolského filharmonického orchestru v úterý přinesl program složený z děl předních autorů hudby 20. století. Hostem byla švédská sopranistka Lisa Larssonová. Poslechněte si s ní rozhovor:

Video Lisa Larssonová: Jsem šťastná, že můžu být v Praze
video

Lisa Larssonová: Jsem šťastná, že můžu být v Praze

Letošní 70. ročník festivalu Pražské jaro zahájil 12. května 2015 provedením Smetanovy Mé vlasti Symfonický orchestr Severoněmeckého rozhlasu z Hamburku.