Kniha plná osobních selhání. Autorka? J. K. Rowlingová

J. K. Rowlingová má napilno. Po dopsání své druhé detektivky se jí prsty rozlétly po klávesnici, aby dopsala další knihu. List The Guardian uvedl, že tentokrát se v ní se čtenáři podělí o zkušenosti ze svého života a ze svých „osobních selhání“. Nejúspěšnější světová autorka dětské literatury v chystané útlé publikaci promluví k dospělým už v polovině dubna.
Video Ivan Kytka o nové knize
video

Ivan Kytka o nové knize

Autorka knih o Harrym Potterovi sepsala podle britských médií „příručku sebezlepšování“, která vychází z jejích osobních zkušeností. Základem knihy o 77 stránkách je hojně citovaná řeč, kterou spisovatelka pronesla v roce 2008 jako držitelka čestného doktorátu během promočního ceremoniálu na Harvardově univerzitě.

Dílo popisuje její veřejně dobře známý příběh svobodné matky žijící ze sociálních dávek, z níž se stala úspěšná spisovatelka s mnoha miliony liber na kontě. Tvrdým dnem, od něhož se odrazila, bylo podle knihy její „výjimečně krátkodobé manželství“, po němž se ocitla nejen bez otce svého dítěte, ale i bez práce.

„Tohle období mého života je temné, tehdy jsem neměla ani tušení, že někdy přijde něco, co média od té doby označují jako tak trochu pohádkový konec,“ píše Rowlingová.

  • Kniha vychází 14. dubna a zisk z prodeje bude určen dětské charitativní organizaci Lumos, kterou spisovatelka založila.