Americká „multižánrovka“ vystoupila v Rock Café

Praha - Do české metropole zavítali Firewater, americká kapela, která míchá prvky romské hudby, divokého rocku i šansonu. To všechno a ještě něco navíc představili v Rock Café na koncertě plném energie a emocí.

Firewater jako jedni z prvních začali spojovat východní romskou hudbu, klezmer, ruský folklor či bollywood s waitsovským šansonem, kabaretními písněmi a rockem. Jsou proslulí vynikajícími koncerty. Tato americká „multižánrovka“ se po čtyřech letech vrátila do Prahy, aby v Rock Café představila novou desku. Její základ vytvořil frontman kapely, bývalý člen formace Cop Shoot Cop, Tod A na svých cestách. 
 
„Odjel jsem z Ameriky před třemi lety, abych žil v jihovýchodní Asii. Vzal jsem si jen batoh, laptop a malý mikrofon. Zkoušíme spojovat hudbu z celého světa. Odtud vlastně čerpáme inspiraci. Naše hudba je opravdová a čestná, není to komerční snaha být někým,“ přibližuje styl kapely Tod A.
 
I přes svůj relativně neznámý název jsou Firewater seskupením výjimečných hudebníků s celosvětovým renomé. Protagonisté působí v kapelách, jako jsou Balkan Beat Box, All Star Band nebo Dhol Foundation.