Irglová s Hansardem sklízejí úspěchy v USA

New York - Markéta Irglová a Glen Hansard v rámci svého amerického turné vystoupili 19. května ve vyprodaném sále Radio City Music Hall v New Yorku. O průběhu koncertu informoval z místa redaktor ČT24 Otakar Svoboda.

 

„V jednom z nejprestižnějších hudebních sálů New Yorku se sešlo 6 a půl tisíce diváků. Irglová s Hansardem a skupinou The Frames měli velký úspěch. Je velmi zajímavé pozorovat americké publikum, které s nadšením přijímá vystoupení, na kterém se podílí i dívka z Čech,“ zveřejňuje své pocity Otakar Svoboda.

Podle něho je koncert dobře dramaturgicky vystavěn. „Hansard si stále drží otvírací zvyk, kdy zpívá první píseň sám do prostoru, bez pomoci jakékoli techniky. To i ve velkém sále s výbornou akustikou navodilo velmi dobrou, přátelskou atmosféru. Uprostřed koncertu pak zazněla oscarová píseň Falling Slowly. Gradace byla skvělá a myslím si, že oba mohou být spokojeni,“ dodal Svoboda, který dále v telefonátu z New Yorku upozornil, že Irglová s Hansardem jsou v současnosti v USA bráni jako skutečné celebrity, lidé je na ulici poznávají, žádají autogramy a celkově reagují apriorně vstřícně.

Jejich americké turné končí ve Filadelfii, odkud se přesunou do Evropy. Koncerty budou mít v Irsku, Holandsku a Španělsku. 8. června pak vystoupí v pražském Divadle Archa, kde s kapelou The Frames kdysi hráli, ještě jako poměrně neznámí hudebníci. V Česku se během léta dále zúčastní několika hudebních festivalů. V září bude jejich turné v USA pokračovat.