Mistři světa ve Street Dance tančí, tedy jsou

Brno - Taneční skupina Ego si minulý týden ve slovenském Martině vytancovala titul mistra světa v kategorii Street Dance Formation. K vítězství tanečníkům dopomohla choreografie s názvem Děs běs. "Choreografie byla temnější, hodně kostýmově náročná a také velmi náročná na maku-up," popisuje vedoucí a choreograf skupiny Vladan Šperlink. Ego ale prý rozhodně neusne na vavřínech. Připravuje například velkou taneční show k 15letému výročí své existence.

Půjde o tanečně-divadelní projekt Salto, ergo sum (Tančím, tedy jsem). Uveden bude 24. ledna v Janáčkově divadle v Brně. Formou příběhu se pokusí divákům přiblížit různé taneční formy, které provází - v různých obměnách - lidstvo odnepaměti.

V rámci své tvorby - a projekt Salto, ergo sum nebude výjimkou - se Ego snaží o symbiózu různých tanců s cílem vytvořit originální taneční podívanou.

„Kategorie Street Dance Show by měla obsahovat různé styly tance - street, hip hop, modernu i balet. Jsou disciplíny, které se blíží ke gymnastickým nebo akrobatickým výkonům a s tancováním nemají už příliš společného. My se ale snažíme věnovat spíše tanečním disciplínám,“ vysvětluje trenérka skupiny Kateřina Novotná.

Podle choreografa Šperlinka zažívá tancování poslední dobou boom. „Objevuje se na různých televizních kanálech, ale sport nebo hokej to není, takže ani titul mistra světa není zárukou toho, že získáme dostatek financí,“ zmiňuje i úskalí svého oboru.

Taneční skupina Ego
Taneční skupina Ego