Flemingová byla hvězdou dnešního večera v Českém Krumlově

Český Krumlov - Americké sopranistce Renée Flemingové patřil dnešní večer na Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově. V Pivovarské zahradě ji na operním galakoncertu doprovodil Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou amerického dirigenta Johna Keenana z newyorské Metropolitní opery. Koncert zahájila předehra k Mozartově opeře Figarova svatba.

Flemingová se před jihočeským publikem uvedla árií Armidy z Rossiniho opery Armida, o níž říká, že jde o velmi výraznou, bohatou roli vyžadující energii a představivost. V podání pěvkyně, která letos v únoru oslavila 50. narozeniny, poté následovala árie z Korngoldovy opery Die Kathrin.

Flemingová, která na koncertu vystoupila v nových šatech od britské módní návrhářky Vivienne Westwoodové, dnes také v češtině přednesla známou árii Měsíčku na nebi hlubokém z opery Rusalka od Antonína Dvořáka, kterou považuje za jednu ze svých nejoblíbenějších.

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky

„Česky nehovořím. Bylo obtížné se naučit třeba 'ř'… Je to ale krásný jazyk a krásně se v něm zpívá,“ míní pěvkyně, jejíž prarodiče pocházejí z Prahy a před sto lety emigrovali do Spojených států.