Škola Na Výsluní se stává Školou pro život

Praha - Rodinný seriál České televize Škola Na Výsluní pokračuje dalšími třinácti díly pod názvem Škola pro život. První díl s názvem Nová žákyně uvede ČT1 dnes v 18:10. Dětští hrdinové postupně dospívají, kluci s většími obtížemi než děvčata, a navzájem se mění i vztahy mezi nimi. Ačkoli tvůrci seriálu nelakují svět narůžovo, problémy dětí i dospělých ukazují s nadhledem a často na pozadí humorných situací.

Hlavním motivem Školy Na Výsluní byla snaha nové učitelky Kabátové o zachování malé venkovské školy, kam právě nastoupila, a o integraci její neslyšící dcery Lenky do školního kolektivu. Ve Škole pro život se diváci setkají s novou spolužačkou Martinou, která žije v dětském domově.

Dál se rozvíjí peripetie vztahů mezi dospívajícími dětmi, jejich rodiči a kantory. Chybět nebude ani dobrodružství, které slibuje pátrání po záhadném žháři.

Škola pro život přinese i několik humorných situací - překvapení, které osmáci připraví celému učitelskému sboru a starostovi při rekonstrukci druhé pražské defenestrace, zážitek rodičů, když náhodně přijdou na umělecky ztvárněný záznam zhýralého mejdanu pánské části osmé třídy, nebo konspirační snahy počítačového maniaka Filipa o převýchovu bývalého bezdomovce Jardy v žádoucího partnera své maminky.

Autorem námětu a scénáře je opět autorská dvojice Eva a Ivo Pelantovi, režisérem Miroslav Balajka. V rolích dospělých se mohou diváci těšit na Veroniku Žilkovou, Pavla Řezníčka, Milenu Steinmasslovou, Pavla Kříže, Miroslava Vladyku, Igora Bareše, Simonu Stašovou, Vladimíra Javorského nebo Rostislava Čtvrtlíka.

Názvy jednotlivých dílů: Nová žákyně, Docela velký průšvih, Den žab, Úlety, Den vskutku historický, Základy sebeobrany, Příliš štědrý den, Dost dobrý mejdan, Třídní hodina, Koncert, Armáda spásy, Poslední parník, Konec osmé třídy.

Škola pro život
Škola pro život
Více fotek
  • Škola pro život autor: ČT, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1153/115261.jpg
  • Škola pro život autor: ČT, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1153/115259.jpg
  • Škola pro život autor: ČT, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1153/115265.jpg
  • Škola pro život autor: ČT, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1153/115263.jpg