Zemřel zpěvák skupiny Boyzone Stephen Gately

Londýn - Zpěvák irské chlapecké skupiny Boyzone Stephen Gately dnes v noci zemřel na Mallorce. Příčiny úmrtí třiatřicetiletého umělce nejsou zatím známé. Gately byl na španělském ostrově na dovolené se svým partnerem Andym Cowlesem. Podle britského bulvárního listu News of the World vyrazil v sobotu večer na několik drinků, pak se vrátil do svého pokoje, kde usnul a už se nevzbudil.

„Stephen byl nádherný člověk, jak po tělesné, tak po duševní stránce. Prosvětlil naše životy i životy všech svých přátel, které měl po celém světě,“ uvedla skupina v tiskovém prohlášení. Zbylí členové prý ještě dnes odletí na Mallorku. „Jsem úplně v šoku. Zatím toho moc nevíme, co se stalo…. Byl to skvělý kluk,“ reagoval na zprávu o úmrtí manažer Boyzone Louis Walsh.   

Elton John:

„Jsem z této tragédie v šoku. Stephen byl tou nejlaskavější a nejjemnější duší.“

Video Zemřel zpěvák skupiny Boyzone
video

Zemřel zpěvák skupiny Boyzone

Boyzone byli ve své době označováni za irské Take That. V letech 1994 až 2000 měli šest hitů na prvním místě britského singlového žebříčku a podle BBC prodali přes 20 milionů desek. Vedle Gatelyho skupinu tvořili Shane Lynch, Keith Duffy, Michael Graham a Ronan Keating, který se po rozpadu skupiny v roce 2000 z celé pětice nejvíce sólově prosadil.

Také Gately se dal na sólovou dráhu. Uspěl ale až v muzikálech, jako byl Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť od Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice. Vystupoval také v několika reality show. V roce 1999 šokoval fanynky oznámením, že je gay. O sedm let později uzavřel s přítelem Andym Cowlesem sňatek.