Gary Moore asi zemřel přirozenou smrtí

Málaga - Britský rockový a bluesový kytarista Gary Moore, kterého v neděli našli mrtvého v luxusním hotelu ve španělském letovisku Estepona, zemřel pravděpodobně přirozenou smrtí. Vyplývá to z předběžného výsledku pitvy, který zveřejnily podle agentury DPA úřady v jihošpanělském městě Málaga. Hudebník, kterému bylo 58 let, přitom podle známých působil zdravě a nebylo známo, že by měl zdravotní problémy.

Na těle zemřelého nebyly podle justičních úřadů žádné známky, jež by ukazovaly na smrt s cizím zaviněním. Tělo tedy vydaly k pohřbení. Zbývá už jen provést chemické analýzy vzorků. Moore byl podle britských médií ve Španělsku na dovolené s přítelkyní a zemřel ve spánku. Spekuluje se o infarktu. Španělské úřady však bližší informace k přesné příčině úmrtí nesdělily. „Byl to zdravý chlapík,“ řekl BBC jeho někdejší kolega z Thin Lizzy Eric Bell.

Někdejšího člena irské hardrockové kapely Thin Lizzy s plodnou sólovou kariérou pokládali odborníci za jednoho z nejlepších kytaristů současnosti. Kytarista a zpěvák pocházející ze Severního Irska má na kontě více než 30 alb.

Loni v červenci Moore předvedl své kytarové mistrovství také na festivalu Benátská noc v Malé Skále na Jablonecku.