Něco na zahřátí? Masters of Rock podruhé tento rok

Zlín - Příznivci festivalu Masters of Rock nemusí čekat na léto. Zimní (i když ve skutečnosti vlastně podzimní) „sestra“ hudební přehlídky se letos koná poosmé - 24. listopadu ve Zlíně, kde do rock-metalového kotle přiloží Sonata Arctica z Finska, britští Cradle of Filth či německá formace Kreator.

Zdroj: Stránky kapely Autor: Toni Härkönen

Skupina Sonata Arctica ve Zlíně představí svou novou, už sedmou studiovou desku Stones Grow Her Name. Novou deskou Midnight In The Labyrinth se pochlubí také extrémní symphonic-black metaloví Cradle of Filth. Na společné turné s novými alby pak vyrážejí legendy thrashe Kreator a death metalu Morbid Angel (USA), jednou z jejich zastávek bude právě i zimní Masters of Rock.

Na festivalu letos vystoupí také deathmetalová legenda Nile a thrashmetaloví Fueled By Fire, kteří v jednu odpoledne festival zahájí. Program doplní také blackmetalové skupiny Rotting Christ z Řecka a God Seed z Norska. Poslední potvrzenou kapelou je mladá naděje finského heavy metalu Battle Beast, vítězové Wacken Metal Battle 2010 a speciální hosté turné například skupiny Nightwish.

Podobně jako loni se letošní zimní Masters of Rock koná na Zimním stadionu Luďka Čajky. Letní festival připomene nové 2DVD z uplynulého ročníku a zveřejnění prvních potvrzených hostů toho budoucího.