V Telči vypukly nejdelší hudební Prázdniny v Česku

Telč – Ačkoliv je červenec skoro u konce, do Telče teprve včera dorazily skutečné Prázdniny. Ve městě odstartoval jednatřicátý ročník nejdelšího hudebního festivalu u nás. Zahájení se konalo na náměstí ve stylu tzv. balfolku, tedy pouliční veselice spojující tradiční tance se současným folkem. Slavnosti potrvají až do 11. srpna.

Oslavy Prázdniny v Telči nabídnou víc jak stovku kapel a zhruba dvacítku divadelních představení. Telč díky festivalu skutečně ožívá – stage a vystoupení se konají jak před zámkem, na náměstí, tak i v nočních klubech. „Chceme ještě víc otevřít festival směrem k divákům. Uvidíme, jaká bude odezva, ale chtěli bychom podobným způsobem zahajovat Prázdniny v Telči i v budoucnu,“ prohlásil mluvčí festivalu Vojtěch Kolář. 

Během sedmnácti festivalových dní vystoupí jak čeští, tak zahraniční interpreti. Největším lákadlem je letos australský kytarový mág Tommy Emmanuel, který byl již dvakrát nominován na cenu Grammy a který se v Telči neukáže poprvé. Diváci se mohou těšit i na irské trio Sliotar, s nímž vystoupí londýnský písničkář J. Eoin. S českou Asonancí vystoupí dánská kapela Tradish, přijede nizozemský orchestr Kladderadatsch. V závěru festivalu se se skupinou Druhá tráva představí americký hráč na foukací harmoniku Charlie McCoy. 

Z českých umělců už zahrála např. Radůza, na scénu se chystají ještě Mňága a Žďorp, Ivan Mládek, Zrní, Michal Prokop, Vladimír Mišík a mnoho dalších.

Video Do Telče dorazily Prázdniny
video

Do Telče dorazily Prázdniny

Do Telče dorazily Prázdniny

Reportáž Blanky Poulové