Aerodrome festival se blíží, s ním System Of A Down nebo NOFX

Praha – Za necelých čtrnáct dní se mnohým příznivcům kapely System Of A Down splní sen. Po patnácti letech se sestava představí na holešovickém Výstavišti – Incheba Open Air, a to v rámci jednodenního Aerodrome festivalu. Spolu s nimi se 14. srpna na pódiu vystřídají punkeři NOFX, metal-coreoví Killswitch Engage a irští celtic punkeři Flogging Molly.  

Line up

16:00 Killswitch Engage
17:30 Flogging Molly
19:00 NOFX
20:30 System Of A Down


System Of A Down se na scéně pohybují od roku 1994. Mezi legendární nahrávky patří System Of A Down z roku 1998 nebo o tři roky mladší Toxicity. Do Prahy se čtveřice poprvé podívala coby předskokan kapely Slayer právě v roce 1998. Jejich kariéra pokračovala úspěšně přes další alba a snad kromě jednoho (Steal This Album!) se nesetkalo s odporem či nelibostí jejich fanoušků. V roce 2006 přesto skupina šokovala své příznivce rozhodnutím o dočasném pozastavení činnosti kvůli sólovým aktivitám. Na koncertní pódia se vrátili v roce 2011. Frontman a zpěvák Serj Tankian vydal během pauzy jeho domovské formace tři sólová alba a třikrát s nimi v Česku koncertoval.

Další z vystupujících – NOFX – patří pro změnu mezi legendy v oblasti punku. Jejich diskografie čítá dvanáct studiových nahrávek, od kterých se celkově prodalo přes 6 milionů kopií, a z NOFX se tak stala jedna z nejúspěšnějších nezávislých kapel všech dob. Naproti nim se představí o něco mladší partička Killswitch Engage, která je označovaná coby velmi výrazný zástupce nové vlny amerického heavy metalu. Čtveřici uzavírají stylově trochu odlišní Flogging Molly. V čele s irským rodákem Davem Kingem se proslavili kombinací nespoutaného punk rocku s prvky tradiční irské hudby.