Čtyřiadvacátý Bond odhalen. Vstoupí do Spectre

Londýn - Pod hlavičkou Spectre bude gentlemansky bojovat proti padouchům agent 007 ve 24. bondovce. Přesněji proti této zločinecké organizaci, která dala filmu název. Společnost Pinewood Studios dnes odtajnila nejen jej, ale také kompletní herecké obsazení.

Jako Bond, James Bond se už počtvrté představí Daniel Craig, ale to není žádné překvapení (ani to, že se objeví i v dalším pokračování v roce 2018). Jeho protivníkem bude Christoph Waltz v roli Ernsta Stavro Blofelda, který vede mezinárodní teroristickou organizaci Spectre, což je zkratka pro Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion. Poprvé ji představil Ian Fleming v roce 1961 v bondovce Thunderball, objevil se také ve snímku Dr. No či Srdečné pozdravy z Ruska.

Novými „bondgirls“ jsou Lea Seydouxová a Monica Bellucciová. Jako M se vrací Ralph Fiennes a jako Q Ben Whishaw, sekretářku Moneypenny si zahraje Naomie Harrisová. Režie se ujal opět Sam Mendes, který má zatím na kontě jen předchozí bondovku Skyfall, s ní má Spectre společného také scenáristu Johna Logana. „Můžu prozradit, že minulost halí temné stíny - a ty se teď vracejí,“ naznačil režisér.

Natáčení začne 8. prosince, štáb se vypraví do Londýna, Říma, Mexico City, Alp a Maroka, kde se agent s povolením zabíjet bude prohánět opět v modelu Aston Martin. Britská premiéra je naplánována na 25. října 2015.

Video Nová bondovka prozradila název a obsazení
video

Nová bondovka prozradila název a obsazení