Volkswagen loni zaznamenal rekordní odbyt, rostl v Číně i Jižní Americe

Automobilová značka Volkswagen ze stejnojmenného koncernu loni zaznamenala rekordní odbyt – ten se zvýšil o 4,2 % na 6,23 milionu vozů. Stoupající poptávka na americkém kontinentu a v Číně totiž překonala pokles v západní Evropě. Výsledky za celý koncern by měl VW oznámit ve středu.

Volkswagen
Zdroj: Reuters Autor: Fabian Bimmer

V Číně, která je největším trhem Volkswagenu, se odbyt vozů značky VW zvýšil o téměř šest procent na 3,18 milionu. Poprvé tak překonal třímilionovou hranici. V Severní Americe odbyt vzrostl o téměř dvě procenta a v Jižní Americe se zvýšil dokonce o 25 procent, v západní Evropě naopak mírně poklesl o 2,5 procenta.

Koncern Volkswagen je největším výrobcem automobilů v Evropě. Předloni navíc navzdory negativním dopadům emisního skandálu vystřídal japonského konkurenta Toyota v čele světového automobilového trhu.

Příznivé výsledky značky VW, která se na celkovém odbytu skupiny podílí téměř 60 procenty, by koncernu Volkswagen mohly pomoci k tomu, aby Toyotu překonal také v letošním roce, upozorňuje agentura Reuters.

Koncern Volkswagen zahrnuje také řadu dalších značek, například Audi, Bentley, Lamborghini, Porsche či Seat. Jeho součástí je rovněž mladoboleslavská Škoda Auto. Údaje o souhrnném prodeji všech koncernových značek za loňský rok by měla skupina Volkswagen zveřejnit ve středu.