Kellnerova skupina PPF měla loni čistý zisk téměř 30 miliard korun

Skupina PPF v roce 2016 ztrojnásobila čistý zisk na 29,7 miliardy korun (1,1 miliardy eur), z čehož více než třetinu vytvořily jednorázové operace. O rok dříve vydělala 9,5 miliardy Kč (352 milionů eur). PPF ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner. 

Petr Kellner (kolem roku 2007) na jedné z mála oficiálních fotek
Zdroj: ČTK

Rok 2016 byl rokem investic do inovativních projektů, vyhledávání nových obchodních příležitostí, ale také rokem, kdy jsme část aktiv úspěšně prodali, například Eldorado v Rusku nebo některé realitní projekty, komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

„V loňském roce jsme zaznamenali výrazný nárůst hlavních finančních ukazatelů, a to zejména díky expanzi Home Creditu v Asii a stabilizaci na ruském trhu.“

Kateřina Jirásková

finanční ředitelka PPF

Finanční ředitelka také uvedla, že pozitivní výsledky vykazují i PPF banka, Air Bank a rovněž infrastrukturní společnost CETIN, strategické telekomunikační aktivum. 

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství až po biotechnologie. Působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v oblasti bankovnictví a finančních služeb, v realitách či biotechnologiích.