Úmysl v tom nebyl. Policejní prezidium ukončilo prověrku hlídek během oslavy v teplickém hotelu

3 minuty
Události: Policejní prezidium ukončilo prověrku hlídek během oslavy v teplickém hotelu
Zdroj: ČT24

Odbor vnitřní kontroly policejního prezidia uzavřel šetření toho, jak hlídky postupovaly v případu oslavy narozenin podnikatele Petra Bendy v teplickém hotelu. Ve zprávě se uvádí, že 22. a 23. ledna policisté v Teplicích a okolí zkontrolovali 23 provozoven, informace o akci v hotelu Prince de Ligne neměly. Šetření neprokázalo ale ani to, že by policisté záměrně do hotelu nešli.

Podle závěru vnitřní kontroly kolem hotelu policisté v devět a deset večer projeli, pořídili i videozáznam, oslavu ale neodhalili. „Je tam naprosto evidentně vidět, že restaurace je zhasnutá, před restaurací stojí dvě vozidla, dvě kousek opodál a rozsvícená je jen recepce, proto tam policisté neprovedli fyzickou kontrolu,“ uvedl první náměstek policejního prezidia Martin Vondrášek. Akce se podle záběrů konala v salonku, do kterého bylo vidět jen ze zadní části hotelu.

Teplické restaurace a hotely přitom kontrolovaly více než dvě desítky policistů. Byli hlavně v těch, které se připojily k protestu iniciativy Chcípl pes. „Videa vznikla asi mezi 21:45 a 22:15. Během celé té doby, co tam fotograf byl, tam nějaké policisty viděl projíždět,“ uvedl k tomu šéfredaktor Blesku Radek Lain, jehož bulvární deník na Bendovu akci jako první upozornil.

„My teď posloucháme, že to bylo vidět, že to bylo slyšet, že tam byli investigativní novináři, my nemáme jediné oznámení na linku 158. Poslechli jsme si 178 relací mezi hlídkami, dozorčím a operačním, ani jedna nenasvědčuje tomu, že by někdo snad měl záměr do toho hotelu nejezdit,“ řekl Vondrášek.

Situací se zabývá teplický magistrát, který zkoumá, zda se jedná o přestupek. Pokud ano, úředníci zahájí správní řízení. Zda a případně jakou pokutu dostane za pořádání akce majitel hotelu Petr Benda, zatím rozhodnuto nebylo.

Novinářka Sabina Slonková z Neovlivní.cz v pořadu 168 hodin uvedla, že situace vypadala, jakoby se policie se vyhla kontrole v podniku proto, že měla informace, že tam je někdo z vedení policejního sboru. Narážela tak na fakt, že oslavy se zúčastnil tehdejší ředitel libereckého krajského policejního ředitelství Vladislav Husák.

Sněmovna se má v pátek zabývat situací ve sportovní agentuře

Kvůli účasti na oslavě složil svůj poslanecký mandát Milan Hnilička. Ten koncem ledna čelil tlaku na rezignaci na post v čele Národní sportovní agentury. S podporou premiéra Andreje Babiše (ANO) ale v jejím čele zůstal.

Místo odstoupení Hnilička odvolal oba místopředsedy Ivo Lukše a Michala Janebu. Pozice obsadily Markéta Kabourková a Soňa Bergmannová, někdejší ředitelka strategické komunikace holdingu Agrofert. Server Seznam Zprávy informoval o tom, že agentura si na vyřizování části žádostí o dotace do sportu najala firmu skoro za šest milionů korun. Agentura krok hájí tím, že někteří zaměstnanci na dotace jsou nadále na ministerstvu školství a do agentury přejdou až s letošním červnem.

Situací v Národní sportovní agentuře (NSA) se má v pátek zabývat sněmovna. Poslanci chtějí probrat nedávnou náhlou výměnu obou místopředsedů a také informace o tom, že si agentura najala firmu na administraci části žádostí o dotace do sportu.

Předseda ČSSD Jan Hamáček v neděli uvedl, že situace v NSA vyžaduje radikální změnu včetně celého vedení. Postup agentury v neděli vadil předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi, podle něhož by měl Hnilička z vedení agentury odejít. Předseda SPD Tomio Okamura požadoval odvolání vedení NSA, zrušení agentury a převedení její agendy zpět na ministerstvo školství.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Sněmovna bude v září finišovat na posledních zákonech

Více než stovka návrhů zákonů zůstane v tomto volebním období neprojednaná. Poslanci se totiž plánují zatím sejít už jen kvůli vratkám ze Senátu. I některé předlohy, o kterých vláda mluvila jako o prioritách, sněmovna nakonec projednat nestihla. Členové kabinetu to zdůvodňují také situací v dolní komoře parlamentu, kdy jednání často provázely dlouhé projevy opozičních politiků. Ti koalici naopak kritizovali za využívání pevného hlasování u některých norem.
před 4 hhodinami

Na Masarykově nádraží začne týdenní vlaková výluka

Na pražské Masarykovo nádraží nebudou od soboty jezdit vlaky. Důvodem týdenní výluky je instalace nového zabezpečovacího zařízení, které je součástí modernizace stanice. Do pátku 1. srpna večer proto budou regionální spoje končit na jiných pražských nádražích, zejména na hlavním. Omezení provozu se týká mimo jiné příměstských vlaků mezi Prahou a Kolínem.
před 5 hhodinami

Rekonstrukce německé železnice dopadne i na české cestující

Začíná rozsáhlá rekonstrukce železniční sítě v Německu, která se dotkne také české osobní a nákladní dopravy. Po dobu devíti měsíců bude v Berlíně čekat na cestující na německý sever objízdná trasa. Na přestup z českého vlaku do rychlíku německých drah budou mít cestující přibližně půl hodiny. Cesta po delší objízdné trase z Berlína až do Hamburku potrvá o 45 minut déle. Ceny jízdného by se neměly oproti dosavadnímu stavu zásadně měnit.
před 5 hhodinami

Novela zákona zavede tresty za propagaci komunismu

Až pětileté vězení za propagaci komunismu. Změna v trestním zákoníku začne platit od příštího roku a má zaručit stejné postihování jako v případě nacismu. Zákaz se podle autora pozměňovacího návrhu Martina Dlouhého (TOP 09) dotkne aktivní činnosti jednotlivců, nikoliv třeba historických budov. Podle odborníků bude klíčové, jak zákon vyloží soudy. KSČM novelu už dříve označila za účelovou.
před 5 hhodinami

Česko o humanitární krizi v Gaze nemlčí, míní Bartošek

Česko nemlčí ani nestojí stranou, prohlásil v souvislosti s humanitární krizí v Pásmu Gazy místopředseda sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). „Ministerstvo zahraničí opakovaně jednalo o tom, aby bylo otevřeno mnohem více humanitárních koridorů, aby se k potřebným humanitární pomoc dostala,“ řekl s tím, že tuzemsko „možná nedělá velká veřejná gesta, ale dělá reálnou poctivou diplomacii“. V pořadu Interview ČT24 moderovaném Terezou Řezníkovou také zmínil, že Česko do Gazy distribuovalo humanitární pomoc za dvaadvacet milionů korun.
před 6 hhodinami

Vývoz českého vojenského materiálu meziročně prudce stoupl

Vývoz vojenského materiálu z Česka vzrostl loni meziročně o asi 86 procent a dosáhl přibližně 91 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy o zahraničním obchodu s vojenským materiálem za rok 2024, kterou zveřejnilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Ministerstvo udělilo podle dokumentu loni 1678 licencí k vývozu vojenského materiálu do 95 zemí v hodnotě skoro 105,3 miliardy korun.
před 8 hhodinami

Šéfka pražského městského soudu podala trestní oznámení kvůli zakázkám soudu

Interní audit na Městském soudě v Praze odhalil nesrovnalosti ve veřejných zakázkách, podle jeho zadavatelky a předsedkyně instituce Jaroslavy Pokorné jde o nestandardní postupy při zadávání a realizaci, zejména pak v oblasti správy a údržby jednoho z objektů ve správě soudu. Pokorná proto odvolala dlouholetého ředitele správy soudu Michaela Mrzkoše a podala trestní oznámení. Mluvčí pražských žalobců ČT potvrdil, že ho evidují a zabývají se jím.
před 8 hhodinami

Meteorologové varují před silnými bouřkami. V horách hrozí až přívalové povodně

Část Čech v pátek odpoledne zasáhly silné bouřky, je možný i výskyt přívalového deště. Napršet může kolem čtyřiceti litrů vody na metr čtvereční. V horách na severu Čech je vzhledem k předchozím dešťům vyšší riziko lokálního zatopení, hrozí i přívalové povodně. Varování s nízkým stupněm nebezpečí platí kromě pátku i pro sobotu, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami
Načítání...