Obvod Trutnov čeká za týden souboj současného senátora Jana Sobotky a starosty Dvora Králové Jana Jarolíma

Současný senátor Jan Sobotka (za STAN) vyhrál v prvním kole voleb do Senátu v obvodu Trutnov s 41,71 procenta hlasů. Jako druhý postoupil do druhého kola starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím (ANO). Na Trutnovsku voliči vybírali mezi čtyřmi kandidáty, kromě postupujících se ucházeli o senátorské křeslo ještě Klára Sovová (ODS) a Michal Slavka (SPD). V obvodu Trutnov přišlo hlas odevzdat přes 37,1 procenta voličů.

Dosavadní senátor Jan Sobotka získal svůj současný mandát v doplňovacích volbách v lednu 2018. Od roku 1994 je zastupitelem ve Vrchlabí, tehdy jako člen ODS. V roce 1998 byl zvolen tamním starostou jako člen US-DEU. V komunálních volbách před dvěma lety se stal starostou Vrchlabí znovu. Od roku 2012 je i zastupitelem Královéhradeckého kraje.

Jan Jarolím je od roku 2014 starostou Dvora Králové nad Labem, po volbách v roce 2018 mandát obhájil. Od roku 2016 je i zastupitelem Královéhradeckého kraje. Předtím pracoval jako vedoucí oddělení královédvorského finančního úřadu.

Před šesti lety vyhrál v senátním obvodu Trutnov Jiří Hlavatý (za ANO), který získal ve druhém kole 63,94 procenta hlasů a porazil Adolfa Klepše (za TOP 09). Hlavatý poté v roce 2017 ztratil mandát pro neslučitelnost s mandátem poslance, protože byl zvolen ve volbách do Poslanecké sněmovny.