Útok v Ostravě má sedmou oběť, těžce zraněná žena zemřela

Žena zraněná při úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava ve čtvrtek zemřela. Počet obětí dvaačtyřicetiletého střelce tak vzrostl na sedm. Další dva zranění muži jsou mimo ohrožení života, jeden byl již z nemocnice propuštěn do domácí péče.

Pieta před Fakultní nemocnicí Ostrava
Zdroj: ČTK Autor: Jaroslav Ožana

Stav ženy, kterou útočník střelil do hlavy, byl od úterka kritický, nemocnice ve středu oznámila, že se její zdravotní stav ještě zhoršil, a tato situace přetrvávala i ve čtvrtek ráno. „Těžce zraněná zemřela,“ sdělila večer mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

Fakultní nemocnice Ostrava ve čtvrtek otevřela ordinaci i čekárnu traumatologické ambulance v budově polikliniky, kde se tragédie stala. Fungovat začalo také konto, kam lidé mohou posílat peníze na podporu rodin obětí ostravské střelby a zraněných.

Pomoc pro rodiny pozůstalých i zraněné už schválila zastupitelstva Ostravy i kraje. Rodinám zavražděných každá z těchto institucí pošle 100 tisíc korun. Zranění dostanou polovinu. O podpoře by měla jednat i vláda.

K útoku na poliklinice v Ostravě-Porubě došlo v úterý krátce po sedmé hodině ráno. Muž ozbrojený nelegálně drženou zbraní začal bez varování pálit do pacientů v místní čekárně. Po útěku před policií si sám vzal život. Jeho motiv zůstává nejasný.

Podle hejtmana kraje Iva Vondráka (ANO) jde o čin, který v historii kraje nemá obdoby. Dodal, že jednání osamělého aktivního střelce bylo nesmírně brutální. Podobně jako ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) ocenil práci složek Integrovaného záchranného systému (IZS).