Státní zástupce obžaloval dva muže kvůli vraždě a loupeži na pumpě v Nelahozevsi

Státní zástupce podal obžalobu na dva muže kvůli vraždě a loupeži na benzinové pumpě v Nelahozevsi z loňského prosince. České televizi to potvrdil žalobce Martin Suska z Krajského státního zastupitelství v Praze. První z mužů má být souzen za vraždu a nedovolené ozbrojování, druhý za loupež.

„U Krajského soudu v Praze byla podána obžaloba na dvě osoby. Jedné z nich je kladen za vinu jednak zločin vraždy, jednak přečin nedovoleného ozbrojování. Druhé je kladen za vinu zločin loupeže,“ sdělil ČT státní zástupce Martin Suska z Krajského státního zastupitelství v Praze.

Prvnímu z mužů tak hrozí až dvacet let vězení, případně až výjimečný trest, druhému pak soud může za loupež udělit až deset let vězení.

Podezřelé dopadli po měsíci

Tragédie se odehrála loni v noci na 3. prosince. Maskovaní muži ve věku 26 a 32 let vtrhli na čerpací stanici. Starší z nich měl krátkou střelnou zbraň, kterou zastřelil osmapadesátiletou čerpadlářku. Lupiči odcizili pokladnu s 10 tisíci korunami, tři kartony cigaret a další drobnosti zhruba za 20 tisíc korun.

Policisté zadrželi oba podezřelé v polovině ledna, mladšího v Kralupech nad Vltavou a staršího ve Vojkovicích na Mělnicku. Oba muže vzal soudce na návrh státního zástupce do vyšetřovací vazby, kde jsou i nyní.