Soud uvalil vazbu na muže, který přepadl banku v Příbrami. Hrozí mu 12 let vězení

Policisté v sobotu začali stíhat muže, který v pátek přepadl banku v Příbrami a držel v ní rukojmí. V neděli příbramský soud rozhodl, že půjde do vazby.

Video Události
video

Události: Soud poslal muže, který přepadl banku, do vazby

„Obviněný byl vzat do vazby z důvodu vazby útěkové a předstižné. Eskorta ho odvezla do vazební věznice. Proti usnesení je přípustná stížnost. Obviněný si nechal lhůtu a státní zástupkyně se vzdala práva,“ uvedl předseda soudu Miloslav Boudník. K vazbě předstižné se přistupuje v případě, že by mohl dotyčný opakovat trestnou činnost, z níž je obviněn.

Policie zahájila trestní stíhání proti osmadvacetiletému muži už v sobotu. Za zločin braní rukojmí mu hrozí pět až 12 let vězení. „Na případu se dále pracuje, vyslýchají se další svědci i lidé z okolí zadrženého,“ sdělil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Muž ozbrojený krátkou střelnou zbraní přepadl v pátek odpoledne příbramskou pobočku Unicredit Bank. V budově na centrálním náměstí držel devět rukojmí – dva zaměstnance banky a sedm klientů. Jednoho zákazníka propustil ještě před příjezdem zásahové jednotky.

Po necelých třech hodinách do banky vnikli příslušníci Útvaru rychlého nasazení (URNA) a muže zadrželi. Rukojmí byli v pořádku, nikdo nebyl zraněn. Pachatel podle dřívějších informací policie akci podnikl, protože chtěl podat trestní oznámení prostřednictvím médií.

Video Události
video

Policie začala muže stíhat, hrozí mu až 12 let vězení

Banku si údajně vybral náhodně. Muž při vstupu do pobočky podle kriminalistů jednou vystřelil do stropu. V minulosti se už dopustil drobné trestné činnosti.