Policie musí došetřit Konvičkův případ, soud jí ho vrátil

Okresní soud v Českých Budějovicích vrátil policii k došetření případ předsedy Bloku proti islámu Martina Konvičky. Státní zástupce ho letos 7. dubna obžaloval z podněcování k nenávisti vůči islámskému náboženství. Konvičkovi by za to hrozily až tři roky ve vězení. Informaci ČT zjistila z justiční databáze a potvrdil ji zdroj ze soudu.

Konvičku státní zástupce Josef Richtr obžaloval z přečinu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod kvůli jeho výrokům na Facebooku. Konvička mimo jiné napsal: „Pokud vstoupíme do politiky, vyhrajeme volby, vás, muslimové, nameleme do masokostní moučky.“ Se středečním rozhodnutím soudu zatím státní zástupce Richtr není srozuměn a nechce se k němu vyjadřovat.

Trestní oznámení na Konvičku podala loni státní zástupkyně Věra Nováková. Představitelé Bloku proti islámu už dříve uvedli, že je podle nich celá kauza vytvořena na politickou objednávku. Tvrdili také, že policie odmítla vyslechnout svědky obhajoby. Pokud soud prokáže Konvičkovi vinu, hrozí mu až tři roky ve vězení. V úvahu přicházejí ale i alternativní tresty.

Spolek Blok proti islámu veřejně vystupuje proti islamizaci Evropy a kritizuje příjímání uprchlíků.