„Smíchali jsme některé staré zvuky s naprosto novými tak, aby to ve finále znělo moderně,“ uvedl k albu Sounds of the Universe Andy Fletcher. Na desce zní současný zvuk nahraný za použití starých nástrojů. Pomohl tomu zájem kytaristy Martina Gora o analogové syntezátorové přístroje, které kvůli natáčení horečně skupoval v internetových aukcích.
Depeche Mode výrazně ovlivnili počátky elektronické hudby a inspirovali mnohé, včetně způsobu oblékání svých fanoušků. I těch českých, respektive československým, kterým se skupina poprvé živě představila už v roce 1988. Na dnešním pražském koncertě se fanoušci chystají dát najevo svou přízeň kapele netradičním způsobem - v určený okamžik rozsvítí světelné tyčinky a na hlavu si nasadí papírové koruny, které připomenou rekvizitu použitou v jednom z videoklipů.



Kult Depeche Mode vznikl už v 80. letech, ortodoxní „depešáci“ se ho ale drží stále. „Pořád vypadají jako před lety, vlasy jim sice už prořídly, ale pořád se tváří, oblékají a chovají jako Davidové Gahanové,“ říká o nich s úsměvem Jaroslav Rudiš, který v Činoherním studiu v Ústí nad Labem nastudoval černou komedii o prvním a posledním fanouškovi skupiny Depeche Mode v Československu, nazvanou podle jednoho jejího hitu - Strange Love.
Depeche Mode, pojmenovaní po francouzském módním magazínu, podle vydavatelství EMI již prodali přes 75 milionů alb. Dohromady se dali v roce 1980 v anglickém Basildonu a o rok později se jim podařilo prorazit singlem Just Can't Get Enough z alba Speak & Spell. Mezi nejznámější skladby patří Walking In My Shoes, Stripped, Black Celebration či Enjoy The Silence.