Čínští inženýři vyrobili líbacího robota. Umožňuje intimitu ve vztazích na dálku

V Číně žije stále více dvojic kvůli práci odděleně. Hlavně pro ně vznikl robotický přístroj, který lidem umožňuje sdílet intimní momenty, i když jsou od sebe vzdálení.

„Moje partnerka nevěřila, že se můžeme líbat na dálku. Když ho použila, tak jí spadla brada. Je to nejlepší překvapení, které jsem jí během našeho vztahu na dálku dal,“ komentoval na čínském nákupním portálu Taobao uživatel robota. 

Zařízení je tvořené teplými pohyblivými silikonovými rty, tlakovými senzory a motorky. Dokáže napodobit skutečný polibek tím, že kopíruje tlak, pohyb a teplotu rtů uživatele. Spolu s pohybem líbání dokáže přenášet i zvuk, který uživatel vydává. Párům, které nemohou být spolu, by měl robot umožnit „skutečnou fyzickou intimitu“ vyjádřenou polibky, slibuje výrobce.

Líbací robot
Zdroj: Taobao via Global Times

Podle stanice CNN, která o vynálezu informovala, jsou Číňané z robota nadšení a šokovaní zároveň. Většina na sociálních sítích s radostí komentuje zábavnou stránku, menšina ho kritizuje jako „vulgární“ a „strašidelné“ zařízení. A další zase vyjadřují obavy, že by si ho mohli koupit a používat i nezletilí.

Mobilní líbací platforma

K odeslání polibku si uživatelé musí stáhnout aplikaci pro mobilní telefony a připojit zařízení k nabíjecímu portu telefonu. Po spárování s partnerem v aplikaci mohou páry zahájit videohovor a navzájem si předávat repliky svých polibků. Přístroj stojí 288 jüanů – v přepočtu asi tisíc korun.

Podle čínského státního deníku Global Times si tento vynález nechal patentovat ústav Vocational Institute of Mechatronic Technology v Čchang-čou. „Na vysoké škole jsem měl se svou přítelkyní vztah na dálku, takže jsme spolu byli v kontaktu pouze prostřednictvím telefonu. Odtud pramení inspirace pro toto zařízení,“ citoval web hlavního vynálezce konstrukce Ťianga Čung-liho. 

Ťiang požádal o patent v roce 2019, jeho platnost skončila v lednu 2023 a konstruktér teď doufá, že někdo jiný by mohl jeho návrh rozvinout a zdokonalit. Podobný vynález pojmenovaný „Kissinger“ představil už v roce 2016 Imagineering Institute v Malajsii. Byl však v podobě silikonové podložky citlivé na dotek, nikoli realisticky vypadajících rtů. Na západních sociálních sítích zase diskutující spojují tento přístroj se seriálem Teorie velkého třesku, kde se objevil už roku 2013.

Čínské zařízení je sice inzerováno pro vztahy na dálku, ale umožňuje uživatelům také anonymní párování s cizími lidmi. Pokud se dva lidé úspěšně shodnou a líbí se jeden druhému, mohou požádat o výměnu polibků. Uživatelé mohou své polibky do aplikace také „nahrát“, aby si je ostatní mohli stáhnout a vyzkoušet.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Věda

Ekologie vzkříšení. Vědci po 7000 letech probudili pravěkou rozsivku

Němečtí ekologové dokázali oživit pravěký organismus, který se před sedmi tisíci lety uložil do stavu, ve kterém přečkal věky. Po probuzení dokázala řasa fungovat jako normální zdravý jedinec.
před 3 hhodinami

Tetování může být spojené s rakovinou, naznačuje studie na dvojčatech

Dvojčata, která byla tetovaná, měla větší pravděpodobnost vzniku rakoviny než ta, jež se takto nezdobila, ukázala vědecká studie. Podle vědců to platilo zejména u těch, která měla tetování větší než plocha dlaně. Tetovací barva totiž nezůstává jenom na místech, kam ji tatér dá, a její částečky mohou migrovat do lymfatických uzlin, kde se hromadí.
před 5 hhodinami

Populace vlků v EU za deset let stoupla o 58 procent

Populace vlků v zemích Evropské unie se za deset let zvýšila o 58 procent – z dvanácti tisíc na přibližně devatenáct tisíc jedinců. V zemích jako Itálie, Německo, Bulharsko, Řecko, Polsko, Španělsko a Rumunsko žije nyní přes tisíc vlků, uvádí studie vedená italskou vědkyní Cecilií Di Bernardiovou. Šelmy ale trápí zemědělce. Škody na hospodářských zvířatech dosahují téměř dvou desítek milionů eur, píše agentura APA
před 8 hhodinami

Žloutenky A letos v Česku výrazně přibývá

Žloutenka typu A se letos v Česku šíří velmi rychle, upozorňuje Státní zdravotní ústav (SZÚ). Zranitelným skupinám doporučují hygienici i očkování, dodržovat jen mytí rukou už totiž nemusí stačit.
před 9 hhodinami

Otázky a odpovědi: Jak se slintavka šíří a proč musejí být zvířata utracena

Slintavka a kulhavka (SLAK) je extrémně nakažlivá nemoc, která může způsobit obrovské hospodářské škody. Není snadné s ní bojovat a její zkrocení vyžaduje rozsáhlejší opatření. Ústřední veterinární správa připravila odpovědi na ty nejdůležitější otázky spojené s touto chorobou.
před 10 hhodinami

Studenti si vyzkoušeli stav beztíže. Hráli karty nebo pili vodu

Stav beztíže, jaký znají astronauti z Mezinárodní vesmírné stanice, si vyzkoušelo 26 studentů a dalších osobností při misi Zero-G. V rámci projektu Česká cesta do vesmíru letěli speciálním letadlem nad Krkonošemi a Orlickými horami. Vědci dělají při takovém letu často různé pokusy, studenti si tak mohli cestu naplno užít. Projekt zaměřený na propagaci technického vzdělávání a přírodních oborů začal loni v září. A let v Airbusu A310 vyvolávajícím stav beztíže byl jeho vyvrcholením, na začátku se do výběrového řízení v přihlásilo 861 zájemců.
včera v 19:51

Z kontinentální Evropy odstartovala orbitální raketa. Po několika sekundách spadla

Z kosmodromu Andöya Spaceport na severu Norska v neděli po několika odkladech odstartovala ke zkušebnímu letu raketa Spectrum německé startupové firmy Isar Aerospace, která odvysílala živé záběry ze startu na portálu YouTube. Let ale trval jen několik sekund, raketa se brzy zřítila zpět na zemský povrch, uvedla agentura AFP. I tak šlo o první start orbitální rakety z kontinentální Evropy mimo Rusko.
včeraAktualizovánovčera v 18:18

Slintavka bývala v českých chlévech častým hostem. Farmáři podceňovali její šíření

Už když se slintavka a kulhavka šířila v českých zemích v 19. století, znamenala pro hospodáře velkou hrozbu. Dobový tisk ukazuje, že lidé podceňovali to, jak extrémně nakažlivá nákaza je.
včera v 10:00
Načítání...