Nahrávám video
Cena fosilních paliv je sice stále nízká, pro země závislé na jejich vývozu to ale není jediná špatná zpráva. Americká loď poprvé v dějinách překonala Atlantik a dovezla zkapalněný plyn na starý kontinent. Zvláště střední a východní Evropa tak doufá, že se jí tak otevřely dveře k menší závislosti na Rusku. O energetické budoucnosti si povídal zpravodaj ČT Martin Řezníček s výkonným ředitelem Amerického ropného institutu (API) Marty Durbinem.





