Srazila se dvě auta, jeden řidič ale chyběl

Ostrava - Kuriózní dopravní nehodu vyšetřují policisté v Ostravě. Řidič Fiatu Tempra při jízdě vyskočil na frekventované ulici Rudné z auta a vozidlo samovolně jelo přes čtyři jízdní pruhy. V protisměru narazilo do protijedoucího auta. Řidič auta navíc utekl. Kromě toho, že policisté netuší, kdo auto řídil, tak zároveň zatím nezjistili, kdo je skutečným majitelem auta. Ačkoli se při nehodě nikdo nezranil, měla výrazný vliv na úterní odpolední provoz ve vytížené ostravské ulici.

Řidič (nebo řidička) zeleného fiatu nejprve projel na červenou křižovatku na Rudné v Ostravě mezi dvěma stojícími auty a pak narazil do obrubníku a z auta utekl. „Vozidlo potom už samo bez řidiče pokračovalo v protisměru přes čtyři jízdní pruhy po mostě,“ uvedla mluvčí Policie ČR Ostrava Gabriela Holčáková. Auto bez řidiče narazilo v protisměru do přijíždějící škodovky. Šestačtyřicetileté řidičce se naštěstí nic nestalo. „Identitu řidiče do současnosti neznáme, tudíž motiv jeho jednání je předmětem prověřování,“ prozradila dále policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

„Můžeme například předpokládat zdravotní potíže toho řidiče. Skutečně nevíme, co ho vedlo k takovému jednání, ale ta situace se stala velmi nebezpečnou,“ říká expert na dopravu Pavel Rakus. Událost se stala na jedné nejvýznamnějších dopravních tepen v Ostravě, a to v půl třetí odpoledne během dopravní špičky.

Policie uvítá jakékoliv informace svědků. Mohou se na ni obracet prostřednictvím linky 158.

Šipkou označený vůz bez řidiče v protisměru
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

VideoDůvod zpoždění vlaků se už lidé z hlášení na nádražích nedozvědí

Cestující ve čtvrtek naposledy slyšeli na nádražích důvody zpoždění vlaků. Správa železnic se tyto informace rozhodla z běžného hlášení vypustit. Nově se lidé z drážních amplionů dozvědí pouze dobu, o kterou se vlaky opozdí. Cílem prý je, aby zpráva byla stručná a krátká a pro cestující nevznikala zbytečná akustická zátěž. Správa se na tom dohodla s dopravci. Zájemci si důvody zpoždění – je jich celkem čtrnáct – mohou dál najít například v aplikaci Datel Správy železnic nebo na portálu Můj vlak národního dopravce.
Právě teď

„Duch z Maginotovy linie.“ Občan na jihu Čech odevzdal policii pevnostní minomet

Při zbraňové amnestii odevzdal ve čtvrtek občan v Českých Budějovicích pevnostní minomet M 32 ráže 81 milimetrů. Jde o typ zbraně využívaný při obraně Francie ve druhé světové válce v Maginotově linii. Policie o odevzdání kuriózní zbraně informovala na síti X.
před 16 hhodinami

Ministryně Mrázová odmítla výzvy k rezignaci, předpisy prý neporušila

Ministryně pro místní rozvoj Zuzana Mrázová (ANO) odmítla opoziční výzvy k rezignaci. Tvrdí, že nikdy nepřekročila zákonné hranice a nezneužila politickou funkci ve svůj vlastní prospěch. Informace serveru Seznam Zprávy o obecním bytě či stavbách na pozemku v rozporu s územním plánem města pokládá za „vytržené z kontextu“. Její rezignaci požadují opoziční Piráti, STAN a TOP 09. Vytýkají jí i manažerská pochybení u přípravy stavebního zákona.
včeraAktualizovánopřed 19 hhodinami

Při čarodějnicích nabádají hasiči k opatrnosti. Sucho zvýšilo riziko šíření požárů

Na mnoha místech Česka se během posledního dubnového večera rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Velmi suché počasí ale zvyšuje riziko šíření požárů prakticky na celém území republiky. Meteorologové sice na čtvrtek výstrahu nevyhlásili, podle mapy požárního rizika však panují rizikové podmínky na většině území Česka s výjimkou části pohraničních hor. Hasiči proto nabádají při pálení ohňů k velké opatrnosti.
před 20 hhodinami

Po zásahu v příbramské nemocnici policie stíhá šest lidí a tři firmy

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) stíhá po úterním zásahu v příbramské nemocnici šest lidí a tři právnické osoby, informoval mluvčí policejní centrály Jaroslav Ibehej. Stíháni jsou pro trestné činy dotační podvod a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Všechny osoby jsou stíhané na svobodě. Úřad veřejného evropského žalobce (EPPO) vyčíslil hodnotu ovlivněných zakázek na 280 milionů korun.
včeraAktualizovánopřed 20 hhodinami

Po vyúčtování někteří reklamují desetitisícové nedoplatky za teplo a vodu

Největší pronajímatel bytů v Moravskoslezském kraji, firma Heimstaden, řeší reklamace nájemníků ohledně vyúčtování. Ti si stěžují na vysoké nedoplatky za teplo a vodu, které se pohybují v desítkách tisíc korun. Podle energetiků i pronajímatele je na vině především delší a tuhá zima. Nedoplatky mohou překvapit uživatele ústředního topení i v dalších městech. Vyúčtování by si proto měli pečlivě zkontrolovat, porovnat s loňským rokem a v případě nesouhlasu jej reklamovat u distributora.
včeraAktualizovánopřed 22 hhodinami

Čtyři obvinění z útoku na pardubickou zbrojovku zůstávají ve vazbě, soud zamítl jejich stížnosti

Krajský soud v Hradci Králové zamítl všechny čtyři stížnosti na vazbu ve věci útoku na pardubickou zbrojovku. Česká televize to zjistila ze soudní databáze InfoSoud. Soud poslal do vazby celkem sedm lidí obviněných z teroristického útoku a účasti na teroristické skupině, všichni si podali stížnost. O zbylých třech stížnostech zatím soud jednání nenařídil.
včeraAktualizovánopřed 23 hhodinami

Bývalý politik přišel o stavební povolení pro bytový dům v Havlíčkově Brodě

Do problémů se dostala stavba nového bytového domu na sídlišti Žižkov v Havlíčkově Brodě. Stavebník, bývalý sociálnědemokratický politik a někdejší náměstek hejtmana Vysočiny Libor Joukl, přišel o stavební povolení. Rozhodl tak havlíčkobrodský stavební úřad na podnět krajského úřadu, a to po odvolání obyvatel ze sousedství.
29. 4. 2026
Načítání...